W Brukseli Bóg płacze z nami

 
Ruch Focolari w Belgii wraz z Ruchem na całym świecie, wyraża głęboki ból wobec tragicznych wydarzeń w Brukseli.

Dieu-pleure-avec-Bruxelles-©MICHEL-POCHETW komunikacie zatytułowanym „W Brukseli Bóg płacze z nami” Ruch Focolari w Belgii pisze: „Dramatyczne ataki mające miejsce we wtorek rano na lotnisku w Zavantem i na stacji metra w Maelbeek, sercu europejskiej dzielnicy w Brukseli, wywołało we wszystkich głębokie cierpienie. Podzielamy ogromny ból wszystkich rodzin, opłakujących swoich bliskich i wspieramy ich naszą modlitwą. Modlimy się także za wszystkie ofiary przemocy na świecie i za tych wszystkich, którzy dopuszczają się aktów będących zaprzeczeniem pokoju.

W obliczu takiego absurdu rodzi się od razu pytanie: „Czyżbyś nas opuścił, mój Boże?”. Niech męka Chrystusa, którą rozpamiętujemy w Wielki Piątek pomoże nam uwierzyć, że każde cierpienie znajduje odbicie w krzyku opuszczenia Jezusa na krzyżu, a Zmartwychwstanie daje nam nadzieję na poranek lepszego świata.

Ataki z wtorku 22 marca są wymownym sygnałem wzywającym nas do zwielokrotnienia naszego zaangażowania, aby zatriumfował pokój, owoc solidarności i braterstwa.

Propozycja: codziennie w południe, tam gdzie jesteśmy zatrzymać się na TIME-OUT: minutę ciszy dla pokoju”.

Ruch Focolari w Belgii

Regulamin(500)