Odeszła Aletta

 
Vittoria Salizzoni, jedna z pierwszych fokolarin, znana jako Aletta, odeszła. Ruch Focolari wspomina ją z wdzięcznością za życie „bez oszczędzania się”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

«W radości i wdzięczności towarzyszymy przejściu Aletty do domu Ojca. Nie możemy mieć lepszego wzoru kogoś, kto daje swoje życie „bez oszczędzania się’ jak sugeruje dzisiejsza passaparola». Tak Maria Voce ogłasza członkom Ruchu odejście Vittori Salizzoni, która zgasła 22 listopada, na kilka dni przed swoimi 92 urodzinami.

Vittoria Salizzoni urodziła się w Martignano koło Trydentu 27 listopada 1924 roku, jako trzecia z ośmiorga dzieci Marii i Dawida Salizzoni. Przez 12 lat mieszka we Francji, gdzie wyemigrowała jej rodzina. W 1941 wraca do Trydentu i w czasie trwania II Wojny Światowej, 7 stycznia 145 roku poznaje Chiarę Lubich, zostając u jej boku przez wiele lat.

aletta-11Razem z innymi zanosi Ideał Jedności na Bliski Wschód, gdzie dzisiaj jest wiele wspólnot żyjących duchowością jedności w dialogu i przyjaźni także z osobami innych religii. „Długie życie bez oszczędzania się”.

Maria Voce w swoim przesłaniu, zaprasza do kontynuacji i wcielania w życie przykazania Jezusa, miłości wzajemnej, aby zawsze był obecny „Jezus pomiędzy nami/ pokój” obecny duchowo pomiędzy wszystkimi, rzeczywistość, którą Aletta zawsze wskazywała już samą swoją obecnością.

Regulamin(500)