„Jezus nasz najlepszy przyjaciel” – kongres gen 3

 
„Jezus nasz najlepszy przyjaciel” taki był temat tegorocznego kongresu genin 3 młodszych, w którym uczestniczyło ponad 40 genin z całej Polski. Odbył się on w Mariapoli Fiore w dniach od 29 kwietnia do 2 maja br.

_MG_2641W pierwszy weekend majowy, do Mariapoli Fiore przyjechały na swoje doroczne spotkanie geniny 3 młodsze z całej Polski. Geniny, swoim śpiewem, zabawami, radością i zaangażowaniem, wniosły wkład w budowanie świata, gdzie panuje miłość wzajemna.rogram spotkania skupiał się wokół Jezusa ukrzyżowanego i opuszczonego. Dziewczynki zastanawiały się nad pytaniami dotyczącymi cierpienia, dzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z Jezusem opuszczonym. Mówiły o przyjęciu cierpienia spowodowanego wyśmianiem, wykluczeniem, osamotnieniem i rozpoznawaniu w tych sytuacjach Jego oblicza. Ważnym punktem tych dni było poznawanie życia Jezusa, a szczególnie wydarzeń od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania. Podczas wielkiej gry mogły wykazać się zdobytą wiedzą.

GEN3 Trzcianka Maj 2017 33235W tak uroczym miejscu – ciesząc się słoneczną choć zimną pogodą – nie mogło zabraknąć spacerów i gier na świeżym powietrzu. Tu niezawodna i zawsze oczekiwana gra w podchody. Geniny uczestniczyły w warsztatach, robiąc bransoletki, malując metodą enkaustyki oraz tańcząc. Ostatni wieczór był okazją do podarowania swoich talentów i umiejętności. Były więc tańce, występy akrobatyczne, śpiew, gra na gitarze, flecie i skrzypcach.

Jak każdy kongres, również ten był wyjątkowy i niepowtarzalny. Trudno było się rozstać, a dziewczynki od razu dopytywały się o następne takie spotkanie.

Fotogaleria

Regulamin(500)