Spotkanie Wspólnoty Krakowskiej 3 grudnia 2017 r.

 

Dnia 3 grudnia 2017 r. odbyło się wyjątkowe spotkanie Krakowskiej Wspólnoty Ruchu Focolari.

Spotkaliśmy się w większym gronie, niż zwykle. Byli goście z Katowic, Rzeszowa, Warszawy, Tarnowa. Wszyscy razem żegnaliśmy jedną z fokolarin, przed jej wyjazdem do Afryki. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą, następnie prowadzący wprowadzili nas w klimat rozważania z fragmentu collegamento, w którym Chiara opowiedziała o początkach swojej przygody z Panem Bogiem. W dalszej części usłyszeliśmy wspomnienia pierwszych fokolarin i fokolarinów, którzy z wielkim entuzjazmem i radością opowiadali o początkach Dzieła. W tej świątecznej atmosferze przeszliśmy do niespodzianki, którą przygotowali Gen 2- Zosia i Tomek. Był to wywiad z Krysią, podczas którego opowiedziała nam krótką historię swojego życia, doświadczenie związane z powołaniem do życia wspólnotowego, a także przybliżyła nam miejsce w Afryce, do którego wyjeżdża. Dzięki pięknej prezentacji, mogliśmy poznać najważniejsze informacje związane z tym egzotycznym krajem.

Następnie wystąpiły Gen 4, które, wspólnie z rodzicami przygotowały kolorową laurkę, drobny upominek i piękne życzenia dla Krysi. Potem Basia, w imieniu całej wspólnoty podziękowała jej za cudowny czas spędzony w Krakowie, w Polsce. Na koniec wspólnym śpiewem uczciliśmy wszystkich solenizantów i jubilatów grudniowych!

Uwieńczeniem spotkania był pyszny, piętrowy tort czekoladowy upieczony na tę okazję przez jedną z małżonek. A na stoliku dla najmłodszych czekała niespodzianka od Św. Mikołaja. Było słodko i radośnie! Dziękujemy wszystkim za obecność i współtworzenie tego pięknego spotkania.

Regulamin(500)