Papież Franciszek odwiedzi Loppiano

 
Wielką niespodzianką była wiadomość o wizycie Papieża Franciszka w Loppiano, miasteczku Ruchu Focolari, 10 maja 2018 r. Papieża powita biskup Fiesole Mario Meini, wraz z Prezydent Focolari Marią Voce.

Slide_Loppiano„Ogłoszenie tej wiadomości zaskoczyło mnie i sprawiło ogromną radość” – skomentowała Maria Voce. „To wielki zaszczyt dla Ruchu Focolari, aby gościć papieża pośród nas, w jednym z naszych miasteczek. Ale przede wszystkim jest to impuls, aby zintensyfikować zaangażowanie w życiu miłością i jednością, zakorzenionymi w Ewangelii. Chcielibyśmy, aby Papież Franciszek znalazł w Loppiano właśnie ten powiew życia Ewangelią. Teraz, kiedy nowina rozeszła się we wspólnotach Ruchu, ta radość i zaangażowanie będą udziałem całego świata.”

Loppiano to pierwsze z miasteczek Focolare, powstałe w 1964 roku, na toskańskich wzgórzach pod Florencją. Obecnie liczy około 850 mieszkańców, to mężczyźni i kobiety, rodziny, młodzież, kapłani i zakonnicy z 65 narodów i pięciu kontynentów. Ponad połowa z nich mieszka tam na stałe, podczas gdy inni uczestniczą w jednej z 12 międzynarodowych szkół formacyjnych, trwających od 6 do 18 miesięcy. Międzynarodowa i wielokulturowa społeczność, która przyjęła prawo wzajemnej miłości, sprawia, że Loppiano jest laboratorium życia wspólnotowego ludzi różniących się wiekiem, statusem społecznym, tradycją, kulturą i wiarą.

Regulamin(500)