„Zapytaj Biskupa”

 
Wspólny projekt KAI i Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przed październikowym Synodem Biskupów na temat młodzieży

Zbliża się Synod Biskupów na temat młodzieży. Prezentujemy bardzo ciekawą inicjatywę powstałą w Polsce, o której czytamy na stronie Konferencji Episkopatu. Z pewnością ta bezpośrednia platforma dialogu z młodzieżą pozwoli młodym wyrazić swoje pytania i wątpliwości a biskupom poznać ich problemy i być przewodnikami w szukaniu odpowiedzi.

Wspólny projekt KAI i Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zatytułowany „Zapytaj Biskupa”, inicjatywa w ramach cyklu „Młodzi od A do Ż”.

Do końca czerwca młodzież z całej Polski może nadsyłać propozycje pytań do biskupów, poprzez przygotowany formularz internetowy. Spośród nadesłanych pytań zostanie wybranych 100, które zostaną zadane polskim hierarchom.

„Praca z młodzieżą jest bardzo ciekawa, ale zakłada też możliwość i umiejętność wsłuchiwania się w pytania i problemy młodych ludzi. Dlatego dobrze, jeśli młodzież tymi pytaniami się z nami podzieli, a księża biskupi na pewno odpowiedzą” – mówi KAI bp Henryk Tomasik. Ordynariusz radomski zapewnia, że san z przyjemnością sam odpowie na pytania młodych ludzi, przygotowane w ramach projektu.[1]

Propozycje pytań można nadsyłać do końca czerwca. Formularz pod adresem: https://goo.gl/forms/MFJNowjUNo6ECoGX2

[1] http://episkopat.pl/zapytajbiskupa-nowa-inicjatywa-kai-i-fdnt-przed-synodem-biskupow/

Regulamin(500)