Pokolenie nie do zatrzymania

 
Tysiąc gen 2, pochodzących z całego świata, przybyło do Castelgandolfo (Rzym), na swój kongres. Pamięć o jednej z z nich, Chiarze Luce Badano, jest żywa w wielu miejscach na świecie.

50thGenPięćdziesiąt lat życia, ale taka sama świeżość i ideały, jak tych, co zaczynali. Gen, nowe pokolenie Focolari, zebrali się na swoim Kongresie w Castelgandolfo w dniach od 17 do 20 listopada. Tysiąc uczestników z różnych szerokości geograficznych. To nie jest zwykły kongres, to wielkie święto by uczcić 50 lat życia.

W 1966 roku Chiara Lubich zwróciła się z apelem do młodych z Ruchu Focolari, aby zebrali jak największą liczbę swoich rówieśników by zrealizować testament Jezusa, „aby wszyscy byli jedno”. Dzisiaj Geny są na całym świecie, są wyznawcami różnych religii, mówią wszystkimi językami i narzeczami świata, ale mają ten sam jak wówczas entuzjazm i radykalność w życiu ewangelią.

ChiaraLuce_03Pewna Gen, żyjąca duchowością jedności Chiary Lubich, jako pierwsza spośród członków Ruchu, dostąpiła honoru ołtarzy. Młodziutka Chiara Luce Badano, zmarła w 1990 roku w wieku 18 lat, a ogłoszona błogosławioną w 2010 roku, stała się przykładem dla wszystkich, nie tylko młodych, jak można zaświadczyć o wierze w miłość Boga także w obliczu choroby i cierpienia. 29 listopada każdego roku młoda błogosławiona jest czczona na całym świecie.

Tanzania_ChiaraLuceW Iringa w Tanzanii, kilka tygodni temu Geny zorganizowały świąteczne spotkanie, na którym przedstawiono Chiarę Luce Badano jako model do naśladowania. Zgromadziło się około setki młodych, którzy obejrzeli film o Chiarze Luce w języku suachili, były doświadczenia i tańce regionalne. «Nauczyłam się wielu rzeczy, między innymi tego, że mam kochać tego, kto jest obok mnie. Tutaj zobaczyłam, że w miłości można być razem niezależnie od naszej różnorodności». «To, co mnie poruszyło, to cierpliwość Chiary Luce. Ona przyjęła swoją chorobę, przeżywając każdą chwilę bez użalania się nad sobą».

Ci młodzi od 50 lat mimo trudności nie zatrzymują się.

Regulamin(500)