Z życia Mariapoli Fiore

 
26 marca w Mariapoli Fiore, miasteczku Ruchu Focolari niedzielna Msza Święta z udziałem licznych rodzin z miasteczka i okolic, tego dnia szczególna. Podczas Ofiarowania uroczyste pisemne deklaracje podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Ta praktyka to już tradycja związana z Dniem Świętości Życia.

Resized_DSC_0055Idea Duchowej Adopcji jest znana w Polsce od 30 lat. W ruchu Focolari, w Nowych Rodzinach od kilku lat – duchową adopcję podejmują także dzieci! A to dzięki inicjatywie Duchowej Adopcji Dzieci. (patrz  artykuł „Ty też możesz uratować życie). Jest oczywiste, że to rodzice zapalają swoje dzieci pragnieniem ratowania nienarodzonych, kiedy po raz pierwszy chcą podjąć wspólnie to zobowiązanie, ale okazuje się, że to dzieci pilnują codziennych spotkań modlitewnych. Tak jest i w naszych Kręgach Rodzin – na początku rozmowy, dyskusje, wymiana zdań, pomysły, jak przygotować dzieci.

Kulminacja to uroczysta, podniosła liturgia Mszy Świętej. Rodzice i dzieci z przejęciem, podpisują swoje zobowiązania. Potem poświęcenie uszytych przez mamy „różańców, z którymi może po wieczornej modlitwie będą zasypiały. Modlitwę adopcyjną i pierwszy dziesiątek różańca odmawiamy wszyscy razem. Po Mszy wielkie świętowanie – śpiewy, zabawy, malowanie szczęśliwych, uśmiechniętych „buziek” na balonikach symbolizujących dzieci, które już od poczęcia są przez nas kochane. Rozdanie specjalnych kolorowych kalendarzy na czas 9 miesięcy z zaznaczoną tajemnicą różańca na każdy dzień. Wielka radość, rodziców, dzieci, że razem można żyć i modlić się za tych najmniejszych.

Regulamin(500)