Genfest 2018 w Azji

 
Granice bariery mury: ileż ich spotykamy każdego dnia. Ile ich istnieje w świecie, a ile z nich jest niewidocznych? Czy naprawdę nie da się ich zburzyć?

Rozpoczął się marsz Gen i Młodych dla Zjednoczonego Świata w kierunku jedenastego Genfestu, który odbędzie się w Manilii na Filipinach. Miejsce głównego programu to World Trade Center Metro Manila, podczas gdy wszystkie warsztaty będą się odbywały na uniwersytecie De La Sale. Genfest będzie zatytułowany „Poza każdą granicą

Azja kontynent przyszłości i młodych będzie gospodarzem tego wydarzenia. Według statystyk 60% młodych ludzi do 25 roku życia żyje w Azji. A więc ponad połowa społeczności azjatyckiej (4 miliardy) jest w wieku poniżej 25 lat. Nie mogło, więc być lepszego miejsca na organizację tego wydarzenia niż Azja mówi Kiara Cariaso filipinka z grupy organizatorów. Chcemy pokazać światu sieć projektów, akcji solidarnościowych we wspieraniu legalności, protestów przeciw wojnom i zbrojeniom, przeciwdziałaniu wykluczenia i samotności, które są prowadzone przez młodzież na całym świecie.

Logo Genfestu można podsumować zdaniem „less is more”: Wyzwań i barier jest mnóstwo, to co ma znaczenie to pokonywać je razem i iść do przodu ku jedności – mówi Rafael Tronquini, brazylijczyk, z grupy Marketingowej Genfestu.

Regulamin(500)