„Ręce dla ludzkości”

 
Młodzi z całej Polski, warsztaty, radość spotkania. Relacja z Postkampusu.

W dniach 21-23 września w Mariapoli Fiore odbył się Postkampus – spotkanie młodzieży Ruchu Focolari (tradycyjne spotkanie po lipcowym Kampusie).

Udało się zgromadzić ok. 50 osób z różnych krańców Polski: z Warszawy, Trzcianki i Garwolina, Krakowa, Rypina, Poznania, Lublina, Rzeszowa czy Katowic z okolicami. Pojawiła się również reprezentacja dziewczyn z Białorusi, które mogły podzielić się swoim doświadczeniem i życiem w swoim kraju, a także poznać polską wspólnotę.

Tym razem Postkampus odbywał się w duchu przeżyć wakacji ,,ponad granicami’’, a w szczególności niezwykłych doświadczeń uczestników tegorocznego Genfestu na Filipinach, którzy przywieźli nam nie tylko piękne treści tego wydarzenia, ale także stronę praktyczną w postaci czterech różnych warsztatów. Dotyczyły one pomocy osobom niewidomym, a także osobom niesłyszącym. Mieliśmy również okazję wzięcia udziału w warsztatach na temat budowania pokoju oraz Ekonomii Komunii.

Każde zajęcia w dużym stopniu nawiązywały do tytułu Postkampusu ,,Ręce dla ludzkości’’, co stało się okazją do zobaczenia praktycznego działania wspólnoty, która przez podawanie sobie rąk i przedłużanie łańcucha miłości, może dokonywać wielkich rzeczy. W czasie spotkania była także okazja, aby móc zwrócić uwagę na drogi i działanie młodzieży w Ruchu Focolari, a w szczególności aby skupić się na zmianach, marzeniach i planach jakie możemy realizować wspólnymi siłami w naszych miastach i miejscowościach. Oparciem okazało się świadectwo chłopca z Filipin o zmienianiu „jednego metra kwadratowego”, a także rozważanie Chiary Lubich ,,Jedno miasto to za mało’’.

Uczestnicy bardzo ciepło wspominają ten Postkampus, który był zarówno okazją do podsumowania naszych prac, a także do zaplanowania wielu nowych rzeczy i przemyślenia sposobu ich realizacji w ciągu roku. Ten czas był również dla wielu możliwością poznania duchowości Ruchu i zapalenia oraz odnowienia w sobie nowego ognia nieskończonej miłości.

 

Weronika M.

 

Regulamin(500)