EOCOndernemen volgens het evangelie  In 1991 lanceerde Chiara Lubich in Brazilië het initiatief van de ‘economie van gemeenschap’. Meer dan 750 ondernemingen richten hun bedrijf in naar de waarden van het evangelie en delen waar mogelijk hun winst: een derde ten behoeve van structurele projecten van vorming en ontwikkeling, een derde voor noodlijdenden, en een derde in het eigen bedrijf.

Waarom ook bedrijven niet?  “Als individuele personen, geraakt door het evangelie, tot een ommekeer komen, tot uitwisseling, tot het delen van wat zij hebben, waarom dan ook bedrijven niet?”, zo vroeg de stichtster van de Focolarebeweging zich af. Zij stelde ondernemers voor om zich in te zetten voor gemeenschap binnen hun bedrijf, in de relaties met alle betrokken partijen en voor solidariteit met hulpbehoevenden.

750 bedrijven  In korte tijd sloten honderden ondernemingen zich aan. Inmiddels zijn ruim 750 bedrijven aangesloten, sommige gegroepeerd in bedrijvenparken. In Nederland is onder meer het initiatief Actie Creatief aangesloten. Zie verder: www.edc-online.org

Mens als belangrijkste factor
“In de middeleeuwse economie stond de mens centraal. Economisch handelen was op het gemeenschappelijk welzijn gericht. De industrialisering heeft de mens naar de achtergrond verdrongen en de productiemiddelen in het middelpunt geplaatst. Maar meer dan ooit beseffen we in deze tijd dat de belangrijkste factor de mens is. Daar moeten we ook de economie naar inrichten.”
Prof. Stefano Zamagni, hoogleraar economie aan de universiteit van Bologna

 

Uit het leven

test_marius=
Adventskalender voor kinderen 2026

Adventskalender voor kinderen 2026

Ook dit jaar wordt de adventskalender verspreid om samen op weg te gaan naar een vredevolle Kerstmis, waaraan we thuis, in de buurt, op school … ons steentje willen bijdragen. Voor elke dag wordt een ‘doe-puntje’ voorgesteld: daden die je met liefde kan doen voor iemand maar ook voor onze planeet, ons gemeenschappelijke huis.
Elke dag […]

[Lees verder]
test_marius=
An invitation to meet at the beginning of each season.

An invitation to meet at the beginning of each season.

Living with the Seasons – Autumn Gathering – 31 October · Abdijlaan 8, 5253 VP Nieuwkuijk
13:45–16:15
The seasons remind us that life is not a straight line. There are times for beginning, growing and blossoming, and times for letting go, resting and allowing something new to take shape.
Yet in our everyday lives, we can easily lose […]

[Lees verder]
test_marius=

14 nov. Studiedag: Menswaardige zorg en levenseinde

Onze zuiderburen organiseren een interessante studiedag.
Datum: 14 november 2026 Tijdstip: 9.25 uur onthaal, 9.50 uur start studiedag – 13.00 uur einde
Locatie: Centrum Eenheid, Aarschotsesteenweg 381, 3111 Wezemaal (in de buurt van Leuven)
Voor meer informatie: rina.hesius@focolare.be

Hier vind je de uitnodiging.
Recommend on FacebookTweet about itTell a friend

[Lees verder]

Berichten

‘Een klant is toch niet slechts een instrument voor mijn winst?’

‘Een klant is toch niet slechts een instrument voor mijn winst?’

Prof. Luigino Bruni
Interview met prof. L. Bruni over de ‘economie van gemeenschap’
Luigino Bruni, hoogleraar geschiedenis van de economie aan de Lumsa-universiteit in Rome, is sinds het begin in 1991 betrokken bij het project ‘economie van gemeenschap’. Een vraaggesprek.
Ondernemingen die betrokken zijn bij het project van de economie van gemeenschap besteden een deel van hun winst […]

[Lees verder]