Dołącz do nasAktualności

U początków Ruchu Focolari (Dzieła Maryi), w latach 40. ubiegłego wieku w Trydencie, Chiara Lubich ze swoimi pierwszymi towarzyszkami odkrywała wartość Słowa Bożego. Chroniąc się przed bombami, spotykały się w ciemnej piwnicy i w świetle świecy czytały Ewangelię. Niektóre jej fragmenty były dla dziewcząt odkryciem. Duch Święty ukazywał je im stopniowo – i tak rodziła się duchowość jedności.

„Napisana z boskim kunsztem, Ewangelia niosła naszej duszy prawdziwe »Słowa życia«, które można wprowadzić w życie. W porównaniu z nimi nawet najpiękniejsze zdania z pobożnych książek zdawały się płytkie. (…) Słowo Boże dawało możliwość głębszego oddechu i powszechnego stosowania. Ja, ty, biali i czarni, człowiek z pierwszego stulecia czy z roku dwutysięcznego, matka czy poseł, rolnik czy więzień, dziecko czy dziadek: każdy człowiek przychodzący na świat może żyć Słowem Bożym: każdym Słowem Bożym” (Chiara Lubich, Słowo Boże, Fundacja Mariapoli, Wydawnictwo Święty Wojciech 2012, s. 17).

Chiara posługiwała się porównaniem z alfabetem, mówiąc, że jeśli nie pozna się jego liter i kilku reguł gramatycznych, pozostanie się analfabetą do końca życia. Podobnie trzeba słuchać słów Bożych i wprowadzać je w życie – nauczyć się nimi żyć, jedno po drugim. Warto uczyć się życia Słowem Bożym we wspólnocie, dlatego zapraszamy serdecznie na spotkania grup Słów Życia. Są otwarte dla wszystkich chętnych!