Domenico Mangano – niezwykle zwykły człowiek

 
11 listopada 2017 roku odbyło się otwarcie diecezjalnego procesu kanonizacyjnego sługi Bożego Domenico Mangano – wolontariusza Boga w Ruchu Focolari.

DomenicoMangano-e1510762118811Sesja otwarcia procesu diecezjalnego kanonizacji sługi Bożego odbyła się 11 listopada 2017 w Międzynarodowym Centrum Mariapoli Castel Gandolfo w Rzymie. Uczestniczyli w niej także wolontariusze Boga z całego świata, którzy w tych dniach mieli swój kongres.

„Każda chwila jest darem”. Powtarza Domenico Mangano, wieczorem 21 grudnia 2001. Tej nocy, po 63 latach niestrudzonej i intensywnego zaangażowania w pracy, w polityce i społeczeństwie, przechodzi do innego życia. Kto go znał widział w nim zaangażowanego, aktywnego obywatela, świeckiego. który był zaangażowany w polityce, chrześcijanina, który żył Ewangelią na co dzień. Od 1974 roku zaangażowany w Ruchu Focolari jako wolontariusz Boga.

Domenico był zwykłym człowiekiem: świeckim, ojcem rodziny, lokalnym politykiem, który wcielał charyzmat Jedności. Zawsze starał się być zaczynem w społeczeństwie, próbował wprowadzać duszę zanurzoną w Bogu w kontekst społeczny, w którym żył i pracował. Miał bardzo aktywne życie, był mężem, był tatą trzech synów. Pracował jako urzędnik. Zainspirowany charyzmatem jedności Mangano zrozumiał, że mógł zrobić coś więcej, coś niezwykle prostego, budować szczególną relację ze spotykanymi ludźmi, w których widział dzieci Boga, swoich braci.

Jego przesłanie jest proste: świecki człowiek, który uświęcił swoje życie tam, gdzie Bóg go powołał: w rodzinie i miejscu, w którym pracował. Nie musisz być zamknięty w klasztorze żeby zostać świętym.

Regulamin(500)