Bartłomiej I w Loppiano

 
26 października Instytut Uniwersytecki Sophia przyzna Patriarsze Konstantynopola doktorat honoris causa „za zasługi dla jedności rodziny ludzkiej”

PatriarchBartholomew1-a-283x182Zdecydowany i aktywny protagonista na szlaku ekumenicznym, w dialogu pomiędzy osobami wyznającymi różne religie jak również promotor prawa, pokoju i ochrony środowiska naturalnego: są to niektóre z powodów dla których IUS przyznaje doktorat Honoris Causa z Kultury Jedności Jego świątobliwości Bartłomiejowi I Patriarsze Ekumenicznemu Konstantynopola. Jest to pierwszy doktorat honoris causa młodego centrum akademickiego założonego przez Chiarę Lubich mającego swą siedzibę w Loppiano, miasteczku Ruchu Focolari koło Florencji. „Dzisiaj świat potrzebuje osób, które zabiegają o jedność rodziny ludzkiej” – wyjaśnia teolog Piero Coda rektor IUS. Patriarcha poprzez swoje działania przyczynia się do odbudowywania braterstwa w społeczeństwie.

Uroczystość wręczenia tytułu doktora honoris causa odbędzie się 26 października o godz. 17.00 w Audytorium Międzynarodowego Centrum Ruchu Focolari i będzie transmitowane przez internet (www.loppiano.it).

Regulamin(500)