Miłość wzajemna

 
Chiara Lubich
red. Florence Gillet

Miłość wzajemna

Wydawca: Fundacja Mariapoli, Indygo sp. z o.o.
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 128
Oprawa: miękka
Wymiar: 130×200
ISBN: 978-83-920558-8-4

 


okladka_milosc_wzajemnaByć może największym oczekiwaniem mężczyzn i kobiet naszych czasów jest możliwość przeżywania w relacjach międzyludzkich takiej miłości, która, w dynamice wzajemności, wychodzi i powraca, daje i otrzymuje. Oczekiwanie to zapisane jest w sercu każdego człowieka lecz, w zderzeniu z rzeczywistością, bywa wypierane ze świadomości.

Chiara Lubich uwierzyła, że owa wzajemność jest możliwa do zrealizowania, opierając się na słowach Jezusa, który żył nią jako pierwszy: «Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie» (J 13, 34).

CHIARA LUBICH (1920-2008), wielka charyzmatyczka naszych czasów, znana z niestrudzonej pracy na rzecz jedności i pokoju. Duchowość założonego przez nią Ruchu Focolare rozprzestrzeniła się na całym świecie, wśród członków Kościołów chrześcijańskich, również wśród wyznawców różnych religii i osób o innych przekonaniach. Jej spuścizna to 58 opublikowanych tytułów, 220 wydań i wznowień oraz przekłady na ponad dwadzieścia języków.

Regulamin(500)