Wola Boża

 
Chiara Lubich red. Lucia Abignente
Chiara Lubich
red. Lucia Abignente

Wola Boża

Wydawca: Fundacja Mariapoli, Indygo sp. z o.o.
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 120
Oprawa: miękka
Wymiar: 130×200
ISBN: 978-83-63121-04-4
ISBN: 978-83-920558-3-9


Wola Boża, rozumiana jako odpowiedź na miłość Boga, od samego początku stanowiła centralny element charyzmatu jedności. Na przestrzeni lat Chiara Lubich często o niej mówiła i pisała, ukazując ją jako drogę do świętości, którą wszyscy mogą podążać w każdej chwili życia. Tak zaświadcza Eli Folonari, która żyła u jej boku przez ponad 50 lat, a obecnie jest odpowiedzialna za Centrum Chiary Lubich: „Chiara przyzwyczajona była do rozpoznawania i kochania woli Bożej we wszystkich okolicznościach. Tak było aż do końca. Znaleźliśmy zapisek, jaki pozostawiła na marginesie Ewangelii św. Marka: ‚Nie spóźnić się na spotkanie’.
Z Jezusem? Z bratem? Z pewnością. Podążając, w chwili obecnej każdego dnia, wzdłuż ‚promienia’ woli Boga, który objawił się jej jako Miłość”.
Niniejszy tomik zawiera dokumenty, w większości dotąd niepublikowane, przechowywane obecnie w Centrum Chiary Lubich. Przeplatają się tu zapiski z dziennika, listy, przesłania, myśli, które prowadzą czytelnika na drogę przebytą przez Chiarę Lubich oraz stanowią syntezę tego, w jaki sposób odczytała ona ten zasadniczy element duchowości jedności.

CHIARA LUBICH (1920-2008) – wielka postać charyzmatyczna naszych czasów, znana ze swego niestrudzonego działania na rzecz jedności i pokoju. Duchowość założonego przez nią Ruchu Focolari rozprzestrzeniła się na całym świecie, również wśród członków Kościołów chrześcijańskich, wiernych różnych religii i osób o innych przekonaniach. Jej dzieła obejmują ponad 58 opublikowanych tytułów, 220 wydań i wznowień oraz tłumaczenia na ponad dwadzieścia języków.

Regulamin(500)