Rozmowy o miłości, rozwoju, dialogu i wspólnym wzrastaniu

 
Spotkanie dla narzeczonych i młodych małżonków - "Dwoje w jednym ciele"

narzeczenibaner

Niestety spotkanie zostało odwołane ze względu na małe zainteresowanie.

Zapraszamy na weekend wypełniony wykładami i warsztatami praktycznymi: o zasobach i obciążeniach, z którymi każdy z nas wchodzi w związek (jak wykorzystać zasoby i jak pokonać skutki obciążeń), o budowaniu więzi małżeńskiej i jak o nią dbać, o przejrzystości w miłości, o rodzicielstwie, o cierpieniu, i o komunikacji w małżeństwie.

IMG_5512 — kopiaWykłady i warsztaty prowadzić będą praktycy – psychologowie, psychoterapeuci i lekarze na co dzień pomagający rodzinom, a swym doświadczeniem podzielą się z nami pary małżeńskie o różnym ‚stażu’.

Z przyjemnością informujemy, iż udział w tym spotkaniu dla narzeczonych umożliwia uzyskanie zaświadczenia o zaliczeniu trzech tematów spośród przewidzianych dziesięciu w ramach przygotowania do sakramentu małżeństwa. Są to:
1 – Miłość w małżeństwie (drogi i rozdroża miłości)
2 – Tworzenie i trwałość wspólnoty małżeńskiej
3 – Odpowiedzialne rodzicielstwo (przejrzystość w miłości).

 

Czy w spotkaniu mogą wziąć udział małżeństwa niesakramentalne?
Jak najbardziej.

Czy można przyjechać z dziećmi?
TAK, zapewniamy opiekę nad dziećmi.

Do zobaczenia?

Nowe Rodziny Ruchu Focolari

Link do Facebooka: Dwoje w jednym ciele


 

IMG_5583 — kopiaOto niektóre wrażenia z poprzednich spotkań:

„Myślę, że spotkanie zostanie mi w pamięci i mam nadzieję, że będzie owocowało w naszym życiu. Świadectwa małżonków udowodniły mi, że są wspaniałe rodziny, że warto budować relacje.”

„Bardzo ważne były dla mnie warsztaty na temat konfliktów. Po spotkaniu długo rozmawialiśmy, a wcześniej nie było czasu. Bardzo zapadł mi w pamięć temat o płodności.”

„Myślę, że bardzo ważne były doświadczenia i konkrety z życia. Teoria poparta życiem. Najważniejszy temat – to o komunikacji.”

IMG_9110„Za szczególnie ważne uważam świadectwa małżeństw dotyczące rozwiązywania konfliktów. Także o podstawowych wartościach w małżeństwie.”

„Temat o nierozłączności miłości, płodności i jedności.”

„Dla mnie szczególnie istotne były tematy: jak sobie radzić z konfliktami; sposoby komunikacji; wartość i „żywy” przykład miłości małżeńskiej; płodność.”

„Bardzo cenne były warsztaty, na których można było nauczyć się rzeczy praktycznych, przydatnych w życiu. Bardzo ważne są tematy o czystości i relacjach w małżeństwie.”

„Najważniejsze tematy to: rozwiązywanie konfliktów; relacje: rodzice – małżonkowie; świadectwa małżeństw z różnym stażem. A przede wszystkim warsztaty.”

„W dzisiejszych czasach temat o czystości jest szczególnie ważny. Zabrakło omówienia problemów ingerencji osób „trzecich” (np. przyjaciółki) w sprawy  narzeczonych lub w związek małżeński.”

„Warto było uczestniczyć w takim spotkaniu. Pierwszy raz odważyłam się zaproponować rekolekcje narzeczonemu, kiedy kłótnie o małe rzeczy doprowadzały do łez i dni milczenia. To nas wykańczało. Szczególnie ważne były warsztaty z komunikacji jako szansy rozwoju, dwie różne miłości w jedności. Świadectwa dały siłę, by zmienić się i dbać o wiarę, która jest podstawą.”

IMG_5700„Najbardziej trafił do mnie temat o komunikacji: ja – ty,  oraz o odkrywaniu, że nasze różne emocje są wynikiem przeżyć rodzinnych i jak je odkrywać. Ważne też było uzupełnienie treści relacjami bezpośrednimi małżonków.”

„Dla mnie szczególna była konferencja o dialogu, który ma być podstawą każdego kontaktu i relacji w małżeństwie. Ciekawy był też temat o współżyciu.”

Regulamin(500)