„Człowiek miłosierny życiu zawsze wierny” – Marsz świętości życia

 
24/04/2016
11:00to13:00

Logo MSZWarszawa, 4.04.2016

Informacja prasowa

Już po raz jedenasty ulicami Warszawy w niedzielę, 24 kwietnia, pod hasłem „Człowiek miłosierny życiu zawsze wierny” przejdzie Marsz Świętości Życia, organizowany przez  Archidiecezję Warszawską i Diecezję Warszawsko-Praską.

            Tradycyjnie, marsz poprzedzą Msze Święte sprawowane o godz. 11.00 w warszawskich świątyniach: Archikatedrze św. Jana oraz Katedrze Warszawsko-Praskiej. Po Eucharystiach uczestnicy XI Marszu Świętości Życia spotkają się na Placu Zamkowym,  na którym od  godz. 12.00  będzie miał miejsce happening pro-life. Podczas happeningu wystąpi zespół „Muode Koty”. Usłyszmy również  świadectwo Tomka „Hioba” Karenko, rapera i wokalisty tego zespołu. W czasie przemarszu z Katedry Św. Floriana na pl. Zamkowy świadectwo na temat podejmowania duchowej adopcji wraz z dziećmi, powie autorka książki „Mali Pomocnicy Boga” Katarzyna Pazdan. O godz. 12.40 marsz wyruszy Krakowskim Przedmieściem w stronę Bazyliki Świętego Krzyża, który zakończy się pod tą świątynią ok. godz. 13.00.

Marszowi Świętości Życia towarzyszy akcja „Pielucha dla Malucha”, podczas której na Placu Zamkowym tego dnia odbędzie się  zbiórka pieluch, mleka i artykułów kosmetycznych dla niemowląt z Domu Samotnej Matki
w Chyliczkach.

W Roku Miłosierdzia Bożego spotkajmy się wspólnie na XI Marszu Świętości Życia. Pokażmy, że ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci nie jest nam obojętna! Pokażmy, jak jest nas wielu!


Plakat XI Marsz Swietosci dzXdzXycia

Regulamin(500)