Światowe Dni Młodzieży w Krakowie!

 
25/07/2016 - 31/07/2016
Światowe Dni Młodzieży zbliżają się wielkimi krokami – rozpoczną się już w lipcu 2016 roku w Polsce – najpierw w diecezjach, a później w Krakowie.
25/07/2016to31/07/2016

010 Młodzi z całego świata zgromadzą się, by wspólnie wyznawać swoją wiarę w Jezusa Chrystusa.  Jako polska młodzież Ruchu Focolari pragniemy aktywnie uczestniczyć  w przygotowaniach do ŚDM. Organizujemy spotkanie w ramach Festiwalu Młodych, które odbędzie się 27 lipca na terenie KS „Płaszowianka”. Składać się ono będzie z dwóch części. Cześć pierwsza –  integracyjna, rozpocznie się ok godz. 16:00. W tej części  poprzez tańce, gry i piosenki, poznamy się nawzajem w różnorodności naszych kultur. Potem ok. godz. 20 rozpocznie się część druga – refleksyjna, podczas której, dzięki świadectwom, choreografiom, piosenkom i tekstom Chiary Lubich, pogłębimy temat tegorocznych Światowych Dni Młodzieży – Miłosierdzie. Nie zabraknie adoracji Najświętszego Sakramentu. W tej części czuwania towarzyszył nam będzie międzynarodowy zespół muzyczny – Gen Rosso.

Pragniemy, by był to czas zjednoczenia z Bogiem i drugim człowiekiem. Chcemy, by była to przestrzeń, w której geny  z całego świata i wszyscy zainteresowani  będą mogli razem integrować się, niezależnie od języka i innych ograniczeń – będziemy dążyć do zburzenia wszelkich barier i zbudowania pomiędzy nami sieci jedności.

Przygotowujemy także nasze stoisko w ramach Centrum Powołaniowego, które w trakcie całego tygodnia będzie się mieścić na terenie Stadionu Cracovia. Będzie to miejsce, w którym każda osoba będzie mogła bliżej poznać nasz Charyzmat Jedności i porozmawiać z młodymi z Ruchu, ale nie tylko.

Przygotowania tego spotkania trwają. Zebraliśmy się w dniach 30 kwietnia – 3 maja w Krakowie, by tam opracować szczegóły tego wydarzenia. Podczas majowego spotkania przygotowawczego odczuwaliśmy ogrom działania Ducha Świętego – wierzymy, że dzięki Niemu to, co tworzymy, jest owocem jedności. Z radością więc czekamy na kolejne spotkanie. Prosimy o modlitwę i zachęcamy młodych, by spędzili z nami popołudnie 27 lipca podczas Światowych Dni Młodzieży. Jeśli wybierasz się na ŚDM do Krakowa i chcesz dać swój wkład napisz do nas na adres krakow2016@focolare.org. Dajmy się złapać w sieć Miłosierdzia!

Zapraszamy do obejrzenia załączonego fotoreportażu z naszego spotkania – znaleźliśmy też czas na wspólne rozważania, rozmowy, spacery, śpiew i śmiech.

Młodzież Ruchu Focolari w Polsce

Fotogaleria

Regulamin(500)