Maria Voce do młodzieży z Ruchu Focolari

 
Fragmenty przesłania prezydent Ruchu Fokolari do 1100 gen z całego świata, zebranych w Castelgandolfo w dniach 17-20 listopada, w 50 rocznicę powstania Ruchu Gen.

emmaus-gen1«Zobaczyłam, z jakim zaangażowaniem przygotowaliście się do kongresu, i to mnie bardzo cieszy i czyni spokojną o przyszłość Dzieła, ponieważ wzięliście na serio, z takim samym zapałem» jak to było na początku Ruchu, «zadania, jakie Chiara Lubich przekazała drugiemu pokoleniu.»

Maria Voce odpowiadając na pytania młodych, dotyczące Jezusa Opuszczonego, punktu duchowości wybranego do pogłębienia w tym roku, wyjaśnia:

«Bóg posłał swojego Syna żeby odbudować więzi (jedności między Bogiem a człowiekiem oraz jedności pomiędzy ludźmi) a więc posłał Go by dokonał rzeczy niezwykle wielkiej.» Żeby to wypełnić «Jezus nie przyszedł uzbrojony […], ale wybrał sposób, który nie był od razu zrozumiany, za środek wybrał krzyż. Krzyż oznaczał dla Jezusa: miłość do końca, największą miłość, która właśnie z miłości bierze na siebie cierpienia ludzkości, wszystkie bóle, upokorzenia! Wtedy Jezus uczynił nowe stworzenie, stworzył tę nową jedność, odkupił ludzkość, czyli odnowił jedność z Bogiem i ludzi pomiędzy nimi, którą ludzkość utraciła, dzieło największe».

«W tym momencie Jezus Opuszczony jest naprawdę zwycięskim Królem! Nie jest tyko Tym, który cierpi, choć cierpienie stało się środkiem, wybranym przez Niego, i tym cierpieniem pokazał największą miłość. Zaświadczył ludziom jak Bóg ich kocha i jak On [Jezus] z miłości do Ojca i do człowieka był gotów cierpieć. Teraz Jezus Opuszczony objawia się nam i mówi to samo. Chcecie zaświadczyć całemu światu, wszystkim ludziom o miłości Boga? Użyjcie mojego środka, weźcie na siebie cierpienia, ból i wątpliwości, strach, których doświadcza ludzkość», twórzcie « te więzi, które sprawią, że rodzina ludzka stanie się prawdziwą rodziną dzieci Boga złączonych między sobą i z Ojcem».

Na pytania dotyczące przyszłości młodych, Maria Voce odpowiedziała: «Bądźcie wspaniałomyślni wobec Boga! Jeśli usłyszycie, że Bóg w jakiś sposób Was wzywa, w głębi serca mówi jakieś słówko, strzeżcie tego głosu, nie przywiązujcie wagi do niczego innego i odpowiedzcie tak […] a potem to On Was zaprowadzi tam gdzie zechce», aby wypełnił się zamysł wobec każdego, «zamysł miłości, który Was w pełni uszczęśliwi. Z całego serca tego Wam życzę!».

Regulamin(500)