Ogólnoświatowe wydarzenia w Ruchu Focolari

 
Spotkania z okazji 9. rocznicy śmierci założycielki Ruchu Focolari będą poświęcone rodzinie, ukazując wkład, jaki charyzmat jedności wnosi w ich życie. W tym roku bowiem, obchodzimy 50. rocznicę narodzin Ruchu „Nowe Rodziny”.

Chiara-Lubich_LoppianoNa przestrzeni całego 2017 roku w wielu krajach będą miały miejsce różne wydarzenia i inicjatywy podkreślające wartość rodziny w perspektywie budowania powszechnego braterstwa. Będzie to świadectwo bogactwa i różnorodności kulturowej charyzmatu wcielonego w życie rodzin.

W Polsce spotkania będą organizowane przez wspólnoty lokalne Ruchu Focolari – wspólnoty lokalne.

Główne wydarzenie to spotkanie w Loppiano w dniach 10-12 marca 2017 roku, w którym weźmie udział około 800 osób, reprezentujących rodziny z całego świata.[…] Przewidziano warsztaty dla dorosłych, młodzieży i dzieci, a także plenarne spotkanie, podczas którego zabiorą głos eksperci w dziedzinie zagadnień związanych z rodziną oraz uczestnicy naukowego seminarium na temat kultury, organizowanego przez Instytut Uniwersytecki Sophia.[…]

Zostaną podjęte trzy tematy:

Rodzina: sieć relacji od ja do my (relacje pomiędzy małżonkami, z dziećmi, między pokoleniami).

Miłość: narzędzie i odpowiedź na znaczące momenty w życiu rodziny (zranienia, wyzwania, cierpienia).

Rodzina: źródło tkanki społecznej każdego narodu (życie, sieć rodzin, solidarność i przyjęcie drugiego, zaangażowanie społeczne i praca).Logo_FN_Comunicato_sul_Sito-e1484300323575

Z okazji 50. Ruchu „Nowe Rodziny” zostało odnowione logo, które przedstawia drzewo, jako znak wzrostu rośliny, przynoszącej przez lata owoce życia rodzinom w świecie. Silna roślina, której życie i wzrost pochodzą z ziarna przyjęcia. Rodzina, otwierając się na innych, daje wkład w narodziny i rozwój braterstwa i pokoju, stając się zalążkiem nowego społeczeństwa.

Regulamin(500)