„Dziękuję za pracę na rzecz jedności chrześcijan”

 
3 czerwca Maria Voce prezydent Focolari uczestniczyła w audiencji prywatnej liderów charyzmatów u Papieża Franciszka. Wieczorem odbyło się czuwanie w Circo Massimo w Rzymie.

Emmaus-e-CarismaticiPodziękowanie ze strony Papieża Franciszka, konstatacja i życzenia: “Dziękuję za to, co robicie, za pracę na rzecz jedności chrześcijan, wszyscy razem tak jak chce Pan. Idziemy razem, wspólnie pomagamy biednym, razem angażujemy się w dzieła miłosierdzia, prowadzimy ośrodki edukacyjne: wszyscy razem”. I dalej: “Oby także teologowie ze swej strony włożyli swój wkład i pomogli nam. Ale my zawsze razem, nie zatrzymujmy się nigdy. Tego właśnie sobie życzę i dziękuję Wam, gdyż wiem że to robicie.” Maria Voce, która była zaproszona z liderami wspólnot ewangelikalnych na audiencję, tak komentuje te słowa: „To było bardzo krótkie spotkanie, ale osobiste: Papież wszystkich pozdrowił, każdego osobiście, zebrał nas wokół siebie w sali Konsystorzu, żeby nas osobiście pozdrowić. Potem zatrzymał się parę minut, żeby wyrazić nam wdzięczność za tę wizytę. Odczuł ją jako znak szacunku, znak sympatii dla niego, z którego był bardzo zadowolony. Przede wszystkim wyraził, że pragnieniem jego serca jest, żeby iść razem. Mówił, że ten ekumenizm jest kroczeniem razem, dziękował także uczestnikom, ponieważ jak mówił, wiem, że wy to robicie. Trzeba nadal iść razem. Teologowie pomogą nam zrozumieć różnice, znaleźć sposób, żeby je pokonać, ale ważne jest, że my idziemy razem, ponieważ wolą Bożą jest, aby wszyscy byli jedno. To jest jego przesłanie. Był bardzo zrelaksowany, bardzo zadowolony ze spotkania ze wszystkimi.”

Papież Franciszek zaprosił wszystkich na spotkanie w Circo Massimo w Rzymie, które odbyło się tego samego dnia po południu. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego miało miejsce czuwanie z okazji złotego jubileuszu Katolickiego Ruchu Odnowy w Duchu Świętym, zorganizowanego przez International Catholic Charismatic Renewal Services i Catholic Fraternity.

Regulamin(500)