Sylwester z wiarą

 
Młodzi z Ruchu Focolari opowiadają o swoim sylwestrowym doświadczeniu życia słowem „Radujcie się zawsze w Panu”.

„Sylwester z wiarą – czyli jak spędzić czas z Bogiem na koniec roku?

„Radujcie się zawsze w Panu” (Flp 4,4) – te piękne, grudniowe Słowa Życia postanowiła wcielić wspólnota działająca w Rypinie. Podobnie do wakacyjnych spotkań, tym razem w ostatnich dniach grudnia (28.12 – 31.12) odbył się Winter Camp (było ok.35 uczestników) zakończony imprezą sylwestrową (ok.70 osób), w którym wzięli udział członkowie wspólnoty z całej Polski. Spotkanie w Rypinie zorganizowała młodzież przy udziale i pomocy zaprzyjaźnionych rodzin, które z miłością gościły wszystkich przybyłych. Przez te kilka dni, kolejny raz udało się stworzyć i pogłębić więzi międzyludzkie dzięki atmosferze radości i zrozumienia.

Każdy dzień rozpoczynał się rozważaniem oraz dzieleniem przemyśleniami i doświadczeniem. Po porannym spotkaniu uczestnicy mieli możliwość udziału w jednym spośród trzech warsztatów angażując się wspólnie w poruszane tematy i działania. Prowadzącymi warsztaty literackie, taneczne oraz teatralne były również osoby młode. Wynikiem były wspaniałe prace, opowiadania oraz wiersze, improwizowane scenki oraz pełny parkiet w noc sylwestrową. Oprócz wspaniale spędzonego czasu na grach i zabawach, poznawaniu się w rozmowach, wymienianiu doświadczeń oraz nauce, organizatorzy zapewnili znacznie więcej atrakcji – krajoznawczą tematyczną grę miejską oraz wizytę w kinie na filmie „Chleb z nieba”.

Idealnym zwieńczeniem okazała się wspólna adoracja w przerwie między zabawą sylwestrową, tuż przed wybiciem północy, świat ucichł i pozwolił wszystkim uczestnikom zanurzyć się w głębokim uwielbieniu Jezusa Chrystusa.

                                                        Radek M.

Regulamin(500)