Szczególne spotkanie w Krakowie

 
Wspólnota Krakowska przeżyła szczególne spotkanie. Nie co dzień zdarza się okazja aby żegnać i dziękować komuś, kto przez wiele lat był członkiem naszej wielkiej rodziny, a teraz wyjeżdża do innego kraju, by tam zanosić charyzmat jedności.
 3 lutego w naszym domu przy ul. Łanowej 32 w Krakowie, jak zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca odbyło się spotkanie Wspólnoty Krakowskiej. Rozpoczęło się o godzinie 10.00 Mszą św.
        Potem jednak przebiegało nietypowo. Po przerwie na kawę i herbatę oraz odczytaniu rozważania Chiary Lubich „Bądźcie rodziną” żegnaliśmy Glorię, fokolarinę, która po 24 latach pobytu w Polsce wyjeżdża do innego kraju.
        Tak jak w rodzinie były wspomnienia (zarówno duchowe jak i zabawne), były tańce i śpiewy genów 4 przebranych w stroje krakowskie, były kwiaty, wiersze, zdjęcia, wzruszenie, a na koniec czteropiętrowy tort.
        Ale najważniejsze, że było nas bardzo, bardzo dużo. Wiele osób powróciło na spotkanie po wielu latach przerwy. Wiele przyjechało z daleka. Pomimo łez wzruszenia i smutku spowodowanego zbliżającą się rozłąką z Glorią, czuliśmy się wszyscy jedną, wielką, szczęśliwą rodziną.
                                                                             Marysia R.

Regulamin(500)