„Aby spotkanie było radością dla Papieża Franciszka”

 
W poniedziałek, 2 września, o godz. 10.45, Prezydent i Współprezydent Ruchu Focolari, Maria Voce i Jesús Morán, zostaną przyjęci na audiencji prywatnej, przez Papieża Franciszka.

Nadchodzi ważny rok dla Ruchu Focolari: od 7 grudnia 2019 r. do 7 grudnia 2020 r. Ruch będzie wspominał stulecie urodzin Chiary Lubich. Poprzez wystawy, publikacje i wydarzenia pragnie on umożliwić wielu bliższe poznanie założycielki i jej „Charyzmatu jedności”. Oficjalne motto Stulecia „świętować, aby się spotkać” pokazuje, że nie jest to nostalgiczne wspomnienie, ale że oryginalne przesłanie Chiary Lubich jest bardziej niż kiedykolwiek aktualne i przyciąga. W ostatnim „Europejskim Mariapoli” w Dolomitach uczestnicy, przybyli z całego kontynentu, skierowali zdecydowane zaproszenie do wszystkich narodów europejskich, do zawarcia paktu braterstwa. Jest on przykładem aktualności przesłania Chiary, także w polityce.

Stulecie będzie miało ogromne znaczenie także dla życia samego Ruchu: we wrześniu 2020 r. odbędzie się Zgromadzenie Ogólne Ruchu Focolari, które – oprócz wyboru Prezydent i Współprezydenta, przekaże Ruchowi wytyczne na następnych sześć lat.

To znaczące przyczyny, aby poinformować papieża Franciszka o obecnym życiu Ruchu, bieżących projektach, wyzwaniach, z którymi trzeba się zmierzyć. Maria Voce, w dniu 18 czerwca 2019 r. skierowała prośbę do Watykanu, o spotkanie z Papieżem Franciszkiem na prywatnej audiencji. Odpowiedziano na nią w bardzo krótkim czasie. Papież przyjmie Prezydent i Współprezydenta w poniedziałek, 2 września, o godz. 10.45. Maria Voce zaprosiła nas do modlitwy w intencji spotkania „aby spotkanie było radością dla Papieża Franciszka i łaską dla całego Ruchu Focolari”.

 Joachim Schwind

     Wer. pol. Ewa Mąka

Regulamin(500)