Czas na pokój

 
Tegoroczny Tydzień dla Zjednoczonego Świata, obchodzony od wielu lat w różnych krajach świata w pierwszym tygodniu maja - jest okazją do tworzenia kultury braterstwa, pokoju, sprawiedliwości, miłości wzajemnej, które pomimo obecnej trudnej sytuacji izolacji i cierpienia z powodu pandemii rozkwitają na całym świecie.

Dwa główne ogólnoświatowe wydarzenia będą towarzyszyły, przeżywanemu w tym roku online, Tygodniowi dla Zjednoczonego Świata. Pierwsze to streaming (www.unitedworldproject.org), w sobotę 2 maja o godz. 12. Wspólnie pogłębimy braterstwo i komunię, które pandemia uczyniła jeszcze bardziej widocznymi. Wysłuchamy doświadczeń i refleksji na temat pokoju, sprawiedliwości i praw człowieka.

Drugie, Run4Unity, odbędzie się w niedzielę 3 maja. Wszyscy są zaproszeni do uczestnictwa w światowej sztafecie  Run4Unity, która potrwa od 11.00 do 12.00 (każdy w swojej strefie czasowej). Z powodu pandemii będziemy „biegli” online. Możemy zaangażować się w różne aktywności, które będą naszym symbolicznym biegiem dla pokoju na świecie. Zapraszamy do umieszczania na portalach społecznościowych zegara wskazującego godzinę 12.00 z zaproszeniem do modlitwy: o ustanie wszelkich form przemocy. Zapełniajmy portale pozytywnymi historiami i doświadczeniami z naszego życia dla pokoju.

Wydarzenia w ramach inicjatywy „Czas na pokój” w Polsce odbędą się według poniższego harmonogramu:

Więcej wydarzeń na United World Project PL

Od 12 marca w Polsce modlimy się online różańcem. W ramach Tygodnia dla Zjednoczonego Świata w piątek 1 maja o 19.00 (CET) chcemy i Was zaprosić do tej inicjatywy.

Link do połączenia od 2 do 7 maja:
https://zoom.us/j/99408996391

 

 

 

Czy da się z ludźmi mającymi inne poglądy niż nasze konstruktywnie dyskutować? Jeśli tak, to jak? I jak w tym dialogu nie zapomnieć o podstawowej wartości jaką jest miłość? O czym należy pamiętać zaczynając dialog z drugą osobą?

Transmisja jest dostępna na:

 

Regulamin(500)