Margaret Karram: aby ustał ogień wojny, a w poszukiwaniu dróg pokoju zwyciężył dialog

 
Modlitwa o powszechny pokój, wypowiedziana przez prezydent Ruchu Focolari 18 marca br. w Asyżu, na grobie św. Franciszka, rozbrzmiewa niczym echo wobec słów Papieża Franciszka.

„Prosimy Cię z wiarą, która przenosi góry, aby ustał ogień wojny, a w poszukiwaniu dróg pokoju między Rosją a Ukrainą zwyciężył dialog. Modlimy się o tę łaskę, aby zakończyły się wszystkie trwające konflikty, zwłaszcza te zapomniane”. To pełne bólu błaganie stanowi serce modlitwy o powszechny pokój, wypowiedzianej w Asyżu przez Margaret Karram, prezydent Ruchu Focolari. Wraz z nią w krypcie św. Franciszka, w bazylice mniejszej, obecna była Rada Generalna Ruchu, zebrana w „mieście pokoju” na kilku dniach skupienia.

„Jesteśmy tu jako przedstawiciele wszystkich członków Ruchu: chrześcijan różnych Kościołów, wiernych innych religii, osób uznających się za siostry i braci jednej rodziny ludzkiej. Przyjmujemy jako nasze – każde wołanie i rozpacz narodów, które w tej chwili cierpią z powodu przemocy, konfliktów i wojen” – mówiła dalej Margaret Karram. „Udziel nam łaski, abyśmy przyjmowali się wzajemnie, przebaczali sobie, żyli jak jedna rodzina ludzka. Daj nam kochać ojczyznę drugiego jak własną! Boże miłosierdzia i zgody, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju”.

Na tydzień przed poświęceniem przez Papieża Franciszka Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi (25 marca 2022 roku), to błaganie wpisuje się w chóralną modlitwę, jaka wznosi się na całym świecie w intencji pokoju, towarzysząc wielkiej fali solidarności, w którą włączeni są również członkowie Ruchu. Wspólnoty Focolari są obecne w ponad 180 krajach, a więc także w wielu miejscach, gdzie ciągle toczą się konflikty i wojny.

 

Stefania Tanesini

Pełny tekst modlitwy

Regulamin(500)