Mariapoli 2022

 
Zapraszamy na letnie rekolekcje Ruchu Focolari

Co to jest Mariapoli?

Mariapoli to znaczy Miasto Maryi. Sięga początków Ruchu Focolari (Dzieła Maryi), kiedy w okresie wakacji pierwsi członkowie wspólnoty wraz z założycielką Chiarą Lubich wyjeżdżali w góry i starali się tam żyć Słowem Bożym, dzięki czemu doświadczali obecności Jezusa pomiędzy nimi. Mariapoli są powtórzeniem tego doświadczenia.

Do kogo skierowane jest to zaproszenie?

Do wszystkich. Nie tylko osób, które już znają duchowość, ale do każdego, kto chce przeżyć rekolekcje w atmosferze „przedsionka raju” – z żywą obecnością Jezusa pomiędzy nami.

Czym się wyróżniają tego typu rekolekcje?

Drogą do zjednoczenia z Bogiem jest bliźni. Dlatego Mariapoli różnią się trochę od innych rekolekcji w modlitwie i ciszy. Mają być szkołą okazywania miłości bliźniemu i doświadczania obecności Pana zgodnie z Jego słowami: „Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18, 20). Z drugiej strony są momenty indywidualnej bliskości z Bogiem poprzez Eucharystię, rozważanie, adoracje, modlitwę.

Jest też czas na wspólną rekreację.

Jakie są tematy?

Tematem przewodnim w tym roku jest „Razem w świętej podróży”. Poszukamy odpowiedzi na pytania: Co to znaczy razem? Jak osiągać świętość w życiu codziennym? Poruszymy także wiele innych tematów.

Co zrobić, aby uczestniczyć w Mariapoli?

Zapisy i szczegółowe informacje na stronie Ruchu Focolari: www.focolare.org/polska w zakładce Mariapoli

Regulamin(500)