Jezus pośrodku

 
Chiara Lubich red. Judith Povilus i Donato Falmi
Chiara Lubich
red. Judith Povilus i Donato Falmi

Jezus pośrodku
Wydawca: Fundacja Mariapoli
Rok wydania: 2022
Ilość stron: 176
Oprawa: miękka
Wymiar: 130×200
ISBN: 978-83-960404-2-8

 

W świecie, w którym sieci komunikacji społecznej stają coraz liczniejsze, lecz w którym paradoksalnie rośnie poczucie izolacji i samotności, z mocą rozbrzmiewa pytanie o istotę człowieka: Co daje mu spełnienie i prawdziwe szczęście?
Odpowiedź kryje się w „Jezusie pośrodku”. Jest to życie komunii, gdzie obecność Jezusa we wspólnocie i w pojedynczej osobie przynosi wszystkim i każdemu pokój, radość oraz światło potrzebne przy dokonywaniu wyborów czy podejmowaniu decyzji. Jezus wypowiadając słowa: ,,Gdzie są dwaj lub trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20), obiecał, że będzie obecny wszędzie tam, gdzie radykalnie żyje się przykazaniem miłości wzajemnej. Że będzie obecny nie tylko na ołtarzach kościołów, lecz również w rodzinach, na ulicach, w miejscach pracy, w szkołach…
Niniejsza książka jest zborem listów, pism i wypowiedzi Chiary Lubich, które zgłębiają znaczenie typowego dla niej wyrażenia „Jezus pośrodku” oraz zawierają praktyczne wskazówki, jak żyć, by ,,Ten boski Inny” był zawsze obecny.

CHIARA LUBICH (1920-2008), wielka charyzmatyczka naszych czasów, znana z niestrudzonej pracy na rzecz jedności i pokoju. Duchowość założonego przez nią Ruchu Focolare rozprzestrzeniła się na całym świecie, wśród członków Kościołów chrześcijańskich, również wśród wyznawców różnych religii i osób o innych przekonaniach. Jej spuścizna to 58 opublikowanych tytułów, 220 wydań i wznowień oraz przekłady na ponad dwadzieścia języków.

Regulamin(500)