Mariapoli w MPL Fiore

 
W dniach 30-31 lipca, w Miasteczku Fiore, wspólnoty z Lublina, Rzeszowa i Łomży spotkały się „razem w świętej podróży”. Dołączyły też osoby z innych stron Polski. Było nas ok.100 osób, w tym 11 uczestniczyło po raz pierwszy w Mariapoli. 9-osobowa grupka dzieci miała swój program, a bawili się razem z dziećmi ukraińskich rodzin mieszkających w Fiore. 

Mariapolitów Niebieskich oraz intencje naszych serc otulaliśmy modlitwą podczas Eucharystii oraz wspólnej Adoracji i Koronki do Miłosierdzia Bożego. Rozważania ukazywały czym jest dojrzałość chrześcijańska i ŚWIĘTOŚĆ, jak podążać do niej RAZEM drogą wspólnotowej duchowości, którą proponuje Chiara, jak z pokorą SŁUŻYĆ żyjąc z innymi i dla innych. W świadectwach podarowanych po kolejnych rozważaniach uczestnicy dzielili się owocami swoich pierwszych Mariapoli przed laty; pokazywali jak należy żyć chwilą obecną bez rozpraszania się na wiele zadań; zwracali uwagę na piękne rezultaty spotkań rodzinnych i zaufania Jezusowi w chwilach nawet z pozoru beznadziejnych. Ich doświadczenia podkreślały, że warto być narzędziem jedności by otrzymać obiecaną radość, a gdy coś nam się nie udaje, to obejmując Jezusa Opuszczonego szukać w sobie sposobu na zmianę sytuacji. Bardzo przejmujące były doświadczenia szczególnej służby dla pensjonariuszy DPS’ów oraz uchodźców z Ukrainy. Mocno też wybrzmiało, że niekiedy milczące trwanie przy osobie cierpiącej warte jest o wiele więcej niż tysiące pięknych słów. A w sobotni wieczór podarowane nam zostało wyjątkowe świadectwo życia Jerzego Ciesielskiego w filmie, który mogliśmy wspólnie obejrzeć. 

Dzieląc się na koniec swoimi wrażeniami, uczestnicy  podkreślali bogactwo przeżyć zrodzonych we wspólnocie w czasie rekolekcji wraz z przekonaniem, że wszyscy podążamy razem tą samą drogą ku górze, ku świętości.

Regulamin(500)