Niezapomniane wydarzenie: warsztaty z Gen Verde

 
W dniach 2 - 6 sierpnia odbyły się warsztaty dla młodzieży prowadzone przez międzynarodowy zespół muzyczny Gen Verde.

W grupie 38 nastolatków z Polski i 5 opiekunów pierwszy tydzień sierpnia spędziliśmy w Preszowie, trzecim pod względem liczby ludności mieście Słowacji. Razem ze Słowakami, Ukraińcami i Włochami uczestniczyliśmy w warsztatach: wokalnych, tanecznych, teatralnych i perkusyjnych, prowadzonych przez międzynarodowy zespół Gen Verde International Performing Arts Group. Po zakończonych zajęciach można było zwiedzać miasto z przewodnikiem, grać w gry sportowe i inne lub włączyć się w działania ekologiczne – dla każdego znalazło się coś interesującego. Mogliśmy też bliżej poznać dziewczyny z Gen Verde, które opowiadały nam jak starają się przyczyniać do świata bardziej zjednoczonego. Był również czas na spotkanie z Bogiem w czasie adoracji oraz mszy świętych. Nie zabrakło prezentacji każdego z krajów – z piosenkami i tańcami (ludowymi i nie tylko), a w naszym wykonaniu też najciekawszymi polskimi łamańcami językowymi. W trakcie tych aktywności i w czasie przerw, poznawaliśmy inne osoby, tworząc relacje braterstwa i przyjaźni, i w naszej małej skali budowaliśmy pokój, zgodnie z hasłem jednego z tych dni – tytułem piosenki Gen Verde: „We choose peace”.

Niesamowity był koncert, w którym na scenie razem z Gen Verde występowali uczestnicy warsztatów – każdy dał z siebie wszystko!

Oto niektóre wrażenia młodzieży:

„Było świetnie!” „Było git!” „Mega!” „Super spędzony czas!” „Oby za rok też były takie warsztaty!”

„Pomimo kilku niepewności związanych z warsztatami, które rodziły w głowie przed nimi, okazało się, że jedyną trudnością stała się bariera językowa, ponieważ na warsztatach była młodzież z 4 krajów. Gen Verde wprowadzało codziennie miłą atmosferę i ogromną motywację do działania”.

„Po niedospanej nocy trudno było się zmotywować do warsztatów, ale energia i radość bijące z dziewczyn z Gen Verde sprawiały, że zmęczenie szybko mijało!”

I zespół Gen Verde: „Skradliście nam serca. Będziecie zawsze z nami!”

oprac. M.Z.

Regulamin(500)