Apel Ruchu Polityków dla Jedności

 
„Usilny i głośny apel o natychmiastowe zniesienie embarga w Syrii, które uniemożliwia dotarcie z pomocą nawet w tych dramatycznych chwilach”.

 

Międzynarodowe centrum Ruchu Polityków dla Jedności, należącego do Ruchu Focolari, kieruje ten apel do wspólnoty międzynarodowej, do rządzących oraz do Unii Europejskiej. „Niech zawieszone zostanie – tymczasowo przynajmniej – embargo finansowe, aby pozwolić jak najszybciej na dostarczenie koniecznej pomocy przez organizacje humanitarne już działające na miejscu”.

Dramatyczne wiadomości docierają również od wspólnot i rodzin obecnych na terytorium dotkniętym przez trzęsienie ziemi. Ruch Focolari, który działa w Syrii, już od lat poprzez pomoc humanitarną i projekty rozpoczął specjalną zbiórkę środków na poziomie światowym.

Pozostają jednak trudności związane z przekazaniem pomocy do Syrii ze względu na obostrzenia wprowadzone przez embargo finansowe. Ruch Polityków dla Jedności uruchamia wszystkie możliwe kanały do kontaktu z innymi ruchami i stowarzyszeniami oraz z tymi, którzy dysponują mocą decyzyjną lub mogą nakłonić perswazją polityczną. „Ale trzeba działać szybko, aby uratować jak najwięcej osób”.

Stefania Tanesini

Regulamin(500)