Wzór, który pociąga i przynosi owoce.

Małżeństwa na granicy rozpadu odnajdują siłę do ponownego podjęcia dialogu i odbudowania tego, co pęknięte.
W świecie, który zapomniał o wielkich wartościach i przygląda się obojętnie rozpadowi podstawowej komórki społecznej, świadectwo rodzin kierujących się głębokimi wartościami, otwartych i solidarnych jest zaczynem społeczeństwa bardziej zaangażowanego zarówno religijnie, jak i społecznie.
Ruch Nowe Rodziny 
Ruch Nowe Rodziny (powstały w 1967 r.) przez ponad 40 lat istnienia, zaproponował i rozpoczął nowy sposób bycia rodziną oraz nowatorską kulturę rodzinną opartą na czterech podstawach: wychowaniu, formacji, aktywności społecznej, solidarności.
Wszystko zaczęło się od zaangażowania jego członków w radykalne życie duchowością Focolari – duchowością jedności. W rodzinie powołanie to stanowi równocześnie formację. Relacje głębokiej jedności budowane każdego dnia przez rodziców, stają się mocnym punktem odniesienia w stosunku do dzieci. W tej perspektywie również różnice między pokoleniami nie są już ścieraniem się przeciwieństw, lecz pozytywną wymianą darów.
„Rodzina nie zamyka się w sobie – mówiał Igino Giordani, uważany przez Chiarę Lubich za współzałożyciela Nowych Rodzin – lecz rozrasta się jak komórka, która żyje dla siebie na tyle, na ile współżyje z braćmi. Z rodziny żyjącej Ewangelią, jak ze świętego i naturalnego źródła, wyrasta nowe społeczeństwo.” (www.iginogiordani.info)

Artykuły

Rodzina drogą do świętości

Rodzina drogą do świętości

Listopad jest miesiącem, kiedy w sposób szczególny pamiętamy o świętych obcowaniu. Pragniemy zakończyć go świadectwem Teresy i Ruggero Badano, rodziców błogosławionej Chiary Luce, która towarzyszyła nam w tym miesiącu.

[Czytaj wszystko ]

Wspólny początek – Wspólnota Warszawska

Wspólny początek – Wspólnota Warszawska

Wspólnota warszawska, wraz z początkiem roku szkolnego, aktywnie rozpoczęła kolejny rok wspólnego życia i formacji na spotkaniu 9 września 2018 r. Zostało ono poświęcone tematowi komunikacji, który staraliśmy się pogłębić duchowo, intelektualnie i organizacyjnie. Relacja z życia Wspólnoty Warszawskiej.

[Czytaj wszystko ]

Konkrety „Amoris laetitia” w Dublinie

Konkrety „Amoris laetitia” w Dublinie

Alberto i Anna Friso, przez wiele lat odpowiedzialni za „Nowe rodziny” w Ruchu Focolari, mówią o swoich oczekiwaniach wobec zbliżającego się Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie (21-26 sierpnia 2018 r.). Z wywiadu dla Vatican New.

[Czytaj wszystko ]
12345...»