Współzarządzanie: współodpowiedzialność w dzisiejszych miastach

 
Od 17 do 20 stycznia 2019 roku, w Castel Gandolfo (Rzym) spotka się 400 urzędników, ekonomistów, ekspertów i specjalistów z całego świata: cztery dni debat i dyskusji na temat zarządzania miastem, tworzenie sieci i przyswajanie modeli zrównoważonego rozwoju i współistnienia.

Wystąpią, naukowcy i urzędnicy pracujący w miastach, między innymi Emilce CUDA argentyńska politolog, znawczyni nauczania Papieża Franciszka, Sunggon Kim (김성곤) – buddysta, były Sekretarz Generalny Koreańskiego Zgromadzenia Narodowego. Wystąpi także architekt, Ximena Samper, Kolumbijka, Hon Gahass Mukheiber, Libańczyk, przewodniczący ’Arab Region Parliamentarians Against Corruption, którzy przedstawią refleksję nad działaniem miast w erze „post-demokratycznej”.  Swoją obecność zapowiedzieli Prezydent Katowic (Polska), gdzie niedawno zakończył się COP 24, Angel Miret odpowiedzialny za przyjmowanie uchodźców w Katalonii, oraz Izzedin Elzir, przewodniczący Islamskiej Wspólnoty Florencji i Toskanii.

Jeśli rządzenie miastem zawsze było złożoną sztuką, dziś jest nią jeszcze bardziej. Niezbędne jest reagowanie na potrzeby nieustannie zmieniającego się społeczeństwa, borykające go się z problemami globalnymi i lokalnymi, a także w związku z nierównym rytmem rozwoju technologicznego jest narażone na powstawanie nowych przepaści gospodarczych i obszarów nowego rodzaju ubóstwa. Konieczne jest podejmowanie decyzji na dziś, jak i planowanie perspektywiczne. Miasta są strategiczne z punktu widzenia politycznego i kulturowego, ponieważ są „domem” dla więcej niż połowy ludności świata (źródło ONZ) i nie wynika to z wyboru, ale często jest związana z brakiem żywności i pracy.

Spotkanie jest organizowana przez Ruch Nowej Ludzkości, Ruch Polityków dla Jedności i Stowarzyszenie Miasto dla Braterstwa.

Stefania Tanesini, Lorenzo Russo

Więcej informacji: www.co-governance.org

 

Regulamin(500)