Zjednoczeni w modlitwie 

 
Wspólna modlitwa w intencji Papieża Franciszka i Kościoła w Polsce

13 marca w 6. rocznicę wyboru Papieża Franciszka, w Świątyni Opatrzności Bożej odbywają się uroczystości połączone z jubileuszem 100-lecia Konferencji Episkopatu i  Nuncjatury w Polsce.

W uroczystościach wezmą udział biskupi zgromadzeni na posiedzeniu Konferencji Episkopatu Polski, przedstawiciele władz i wierni. O godzinie 17.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św.

Z okazji jubileuszu Konferencji Episkopatu została wydana Księga Jubileuszowa, która ukazuje dokumentację historyczną stuletniej działalności Episkopatu. Zachęcamy do lektury. Pozycja  jest dostępna online

https://drive.google.com/file/d/1VxXjEphI-FuR03GP0u391kp7G1PEY1Tf/view

Dzisiaj dziękując za Papieża Franciszka, dar jego pontyfikatu, za biskupów polskich łączymy się w modlitwie wypraszając potrzebne łaski.

Warto dołączyć do inicjatywy modlitewnej Ruchu Lednickiego „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Aby dołączyć do akcji, wystarczy wypełnić odpowiedni formularz dostępny na stronie Ruchu Lednickiego: https://bit.ly/2AFmfV0formularz . „„Nie chcemy organizować jednorazowej akcji, która zgaśnie jak zapalona zapałka, lecz pragniemy, aby to była długofalowa inicjatywa, która niczym płonąca lampa będzie nam przypominała o potrzebie modlitwy za Ojca Świętego” – mówi kleryk Rafał Orzechowski, pomysłodawca inicjatywy. Stąd pomysł, aby stworzyć Armię Modlitwy i by modlitwa trwała cały rok.”

Regulamin(500)