Run4unity, czyli Bieg dla jedności

 
Ogólnoświatowa sztafeta pokoju w tym roku przybrała inną formę niż w latach ubiegłych, ale miała ten sam cel: nieść światu przesłanie pokoju i jedności.

Run4unity, czyli Bieg dla jedności, to wyjątkowe wydarzenie, które łączy młodych z całego świata. Zorganizowany jest on tak, aby przebiegając z jednej do drugiej strefy czasowej, w ciągu 24 godzin obiec cały świat. Wszystkim przyświeca ten sam cel: przyczyniać się do pokoju i jedności rodziny ludzkiej. W tym roku bieg ten odbył się online. Tysiące inicjatyw odbywających się w sieci, połączenia, transmisje to wszystko miało miejsce 3 maja podczas Run4unity online. Młodzi wykorzystując komunikatory i portale społecznościowe, dzielili się swoimi doświadczeniami, talentami, pasjami, a przede wszystkim swoim zaangażowaniem w budowanie świata jedności i pokoju, opartego na Złotej Regule:  „Zrób dla innych to, co chciałbyś, aby inni  zrobili dla ciebie”. W Run4unity uczestniczą młodzi wszystkich języków, kultur i religii.  Także w Polsce Młodzi dla Jedności z Ruchu Focolari włączyli się w ten międzynarodowy Bieg jedności.

Pierwszym etapem naszego biegu było przejęcie wirtualnej pałeczki sztafety od krajów z wcześniejszej strefy czasowej. Polsce tę pałeczkę przekazała Ukraina i Białoruś. W połączeniu tym brała udział także młodzież ze Słowacji, Węgier, Włoch i Hiszpanii, którzy tak jak my zaczynali swój wirtualny bieg. Podczas połączenia młodzież z różnych krajów miała okazję zobaczyć się i pozdrowić.

Była prezentacja wspólnie zrealizowanego filmu „Przekazanie pałeczki” i wysłuchano kilku utworów muzycznych z różnych krajów. Następnie, każdy miłą konkretnie zaangażować się w „telefon dla pokoju”, czyli porozmawiać telefonicznie z osobą, z którą trzeba było coś naprawić, pojednać się. Nasz bieg zakończyliśmy modlitwą Time Out. To połączenie miało wymiar międzyreligijny, ponieważ dołączyli się do nas muzułmanie z Instytutu dialogu „Dunaj”.

Run4unity to bieg, aby zrealizować „Największy Ideał”.

Dzisiaj w ramach biegu dla jedności Run4Unity Online i modlitwy o pokój Time-Out o 12:00 połączyliśmy się z przyjaciółmi z Dunaj Instytut Dialogu, dla których mieliśmy też małą niespodziankę od Młodych dla Jedności. Teraz udostępniamy ją wszystkim, życząc dobrej niedzieli!

Pubblicato da United World Project PL su Domenica 3 maggio 2020

 

Regulamin(500)