Dzieci dla Jana Pawła II i Chiary Lubich

 
Serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia wirtualnej galerii sztuki poświęconej 100. rocznicy urodzin sługi Bożej Chiary Lubich i świętego Jana Pawła II.

„Chiara, wiem, że Jezus jest w Niebie. Podobałoby mi się zrobić „dziurę” włożyć tam drabinę i pójść do góry aby tam zajrzeć, Ty wiesz jakie jest Niebo?

Ty „dziury” nie możesz teraz zrobić, ponieważ najpierw trzeba umrzeć a ty jesteś bardzo młody i musisz jeszcze trochę poczekać. Ale Jezus jest też tutaj, na ziemi, nie tylko w Niebie. Na przykład Jezus jest też w Tabernakulum, jeżeli ty idziesz Go odwiedzić On jest zadowolony. jeżeli ty Go prosisz o jakąś łaskę dla Ciebie, dla Twoich Rodziców, dla Twoich przyjaciół, On jest zadowolony. Ale Jezus jest też i w innych miejscach. Na przykład: kiedy ty widzisz jakiegoś biednego, ty nie zdajesz sobie sprawy, ale w biednym jest Jezus. Także gdy widzisz biskupa lub gdy widzisz Ojca świętego, może na zdjęciu, musisz pamiętać, że tam jest Jezus. I kiedy widzisz Ewangelię pamiętaj, że i tam jest ukryty Jezus. Widzisz, Jezus jest w wielu miejscach. Jeżeli chodzi o Niebo, jest coś tak jak ziemia, ale Niebo jest o wiele piękniejsze. Tam wszyscy kochają Boga, który jest między nimi i śpiewają, tańczą, wiele różnych tańców i wszyscy bardzo kochają się i są bardzo zadowoleni. Niebo jest najpiękniejszym miejscem jakie istnieje.

(Chiara Lubich do dzieci na Filipinach w 1997r.)

 

Prace, które prezentujemy zostały wykonane przez dzieci aby uczcić jubileusz urodzin Chiary i Papieża wyrażając im w taki sposób miłość i wdzięczność.

Regulamin(500)