List Papieża Franciszka otwiera spotkanie odpowiedzialnych za Ruch Focolari

 
Do radości ze spotkania na żywo po pandemii dołączają się niespodziewane i ciepłe pozdrowienia Papieża Franciszka dla odpowiedzialnych za Ruch Focolari na świecie, zebranych od 10 do 23 września

„Bardzo dziękuję za wiele dobrych wiadomości. Jestem blisko Ciebie i Was wszystkich. Modlę się za Was i proszę, módlcie się za mnie”. Tymi słowami Papież odpowiada na list Margaret Karram, prezydent Ruchu Focolari, która chciała w ten sposób otworzyć dni spotkania odpowiedzianych za Ruch Focolari z Radą Generalną. Prezydent opowiedziała obecnym w liczbie 104, że w ostatnich dniach odczuła pragnienie napisania do Papieża Franciszka, aby podziękować mu za stałą bliskość wobec niej i Ruchu Focolari, mając nadzieję, że sprawi mu tym radość. W swoim liście do Ojca Świętego z 6 września br. napisała między innymi: „Minął rok i siedem miesięcy od chwili mojego wyboru na prezydent Ruchu i przyznaję, że był to okres wymagający, pełen wyzwań i decyzji, które należało podjąć. Coraz lepiej rozumiałam, Ojcze Święty, Twoje słowa o «przycinaniu» koniecznym dla wzrostu, a odnawiając mój wybór, by obejmować w nich Jezusa ukrzyżowanego i opuszczonego, dostrzegłam, jak pogłębia się pokora, wzrasta nadzieja i odczuwałam jeszcze mocniej jedność z Tobą oraz pewność, że Bóg działa. Jednocześnie, widziałam rozkwit wielu owoców: duchowe kroki indywidualne i wspólnotowe, wrażliwość wobec najsłabszych, wiele konkretnych działań na rzecz najbardziej cierpiących”. Na zakończenie zapewniła Papieża o modlitwie ze strony członków Ruchu.

Wielkie było zaskoczenie, kiedy następnego dnia otrzymała tę odpowiedź napisaną własnoręcznie przez Papieża: 

7.9.22

Sz. P. Margaret Karram

Droga Siostro, bardzo dziękuję za wczorajszy list. Bardzo dziękuję za wiele dobrych wiadomości. Jestem blisko Ciebie i Was wszystkich. Modlę się za Was i proszę, módlcie się za mnie. Niech Pan Cię błogosławi, a Maryja strzeże. 

Z braterskim pozdrowieniem

Franciszek

Regulamin(500)