Uwierzyliśmy miłości

 
W dniach od 1 do 3 września br. w Mariapoli Fiore miało miejsce spotkanie dla Nowych Rodzin. Hasło tych dni to słowa: „Uwierzyliśmy miłości”. Na spotkanie przybyło około 130 osób z różnych stron Polski, w tym 45 dzieci. Przyjechały także rodziny, dla których był to pierwszy kontakt z duchowością jedności.

Od początku wytworzył się piękny klimat wzajemnej miłości i duch prawdziwej rodziny.

Niezwykłym darem dla nas wszystkich okazała się obecność Barbary i Paulo z Centrum Nowych Rodzin w Rzymie, którzy podzielili się z nami swoim pięknym świadectwem codziennego starania się o to, by żyć w nieustannej miłości wzajemnej. Szczególnie mocno odebraliśmy ich doświadczenie na temat modlitwy, która w sytuacji niezwykłego cierpienia jednoczyła ich między sobą i dawała siłę, by wszystko powierzyć Jemu.

Podczas spotkania zgłębialiśmy temat modlitwy rodzinnej, która jest szczególną okazją do budowania relacji z Bogiem i pomiędzy członkami rodziny. Odbyły się także warsztaty dotyczące różnych aspektów życia małżeńskiego i komunikacji w małżeństwie. Mieliśmy różne okazje, by dzielić się tym, co Bóg zdziałał w naszych duszach.

Nasze dzieci miały w tym czasie swój własny program, wypełniony chwilami modlitwy, zachętą do życia „Kostką Miłości”, radosnymi zabawami, śpiewem, sportem i posiłkami.

Spotkanie dało wiele okazji, by się poznać i zbudować piękne relacje. Załączone zdjęcia najlepiej oddadzą atmosferę całego spotkania.

Oprac. SK

Regulamin(500)