Mariapoli w Krzydlinie Małej

 
Przedstawione tutaj sprawozdanie z Mini Mariapoli w Krzydlinie Małej, w dniach 30.09.- 02.10.2016r. w sposób niedoskonały i zaledwie szkicowy nakreśli przeżyty czas budowania MIASTA MARYI.

Krzydlina1To tak, jakby zamknąć oczy i próbować  zobaczyć kolor słońca, albo zieleń w deszczu! Bo Mariapoli trzeba koniecznie przeżyć, doświadczyć radości witającej cię „recepcji”, spotkań i rozmów w naszej kawiarence. A może stanąć przy „dziełowych” książkach i wybrać coś dla siebie, albo przyjaciół? Możesz śpiewać „Skąd ta Radość”, ale TU na Mariapoli, to najzwyczajniej w świecie Radości doświadczasz non stop. Bo „Tam, gdzie dwaj, albo trzej zebrani są w Imię Moje, tam JA JESTEM pośród nich”.

I to zawsze na MARIAPOLI jest najcudowniejsze, ta obecność Jezusa, dla której warto pokonać wszystkie trudności, wszelkie pokusy, dalekie kilometry, aby Jej doświadczyć. Tylko z Jezusem uda się budować miłość wzajemną i Jedność i doświadczać  tej miłości nadprzyrodzonej, a jednocześnie takiej serdecznej i dobrej obecności drugiego człowieka. Co gdzie indziej niemożliwe, na MARIAPOLI jest realne, prawdziwe. Kochasz wszystkich i sam doświadczasz Tej Miłości.

„Bo Mariapoli, to jest najpiękniejsze miasto.

Miasto, w którym słońce zawsze świeci jasno.

I oczywiście, powracając do domu

Nie będziemy żyć tym światłem po kryjomu”

 

MINI MARIAPOLI  KRZYDLINA MAŁA 30.09-02.-02.10.2016r

PIĄTEK, 30.09.2016 r.

Przyjazd i rejestracja uczestników w dniu 30.09.2016r w godz. 17.30-18.30 [niektórzy Mariapolici dojadą w sobotę] Liczba osób obecna na tych Rekolekcjach – 152.

Otwarcia MARIAPOLI dokonali Zosia i Sebastian, dzieląc się doświadczeniami swoich pierwszych MARIAPOLI.

W piątek Msza Święta o godz. 18, a o godz. 21 Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele pw św. Michała Archanioła.

Adoracja oparta na rozważaniu Psalmów, wybranych fragmentów z pism Chiary Lubich oraz  świadectwa współczesnej polskiej mistyczki, Alicji Lenczewskiej.  Adoracji przewodniczy ks. Roberto Saltini.

SOBOTA, 01.10.2016 r.

Godzinki ku czci NMP rozpoczynają dzień drugi budowania Miasta Maryi [a chociaż są dla chętnych, modli się bardzo wiele osób]

KrzydlinaHISTORIA RUCHU FOCOLARI i punkty duchowości [zawsze odkrywane na nowo] przedstawia Roberto.

Kolejny punkt naszego programu, to świadectwa życia małżeństw

1.Teresa i Witek [Złoty Jubileusz Małżeństwa – 50 lat]

2.Małgosia i Leszek, 40 lat małżeństwa

3.Roma i Romuald, 39 lat małżeństwa

Przekazane zostało bogactwo życia, Jedność w różnorodności i wzajemna codzienna miłość, którą buduje sam Jezus.

Mszę świętą koncelebrowaną sprawowali obecni kapłani z Dzieła Maryi: ks. Roberto, o. Ludwik, ks. Jarosław oraz ks. Tadeusz, a poruszającą Homilię wygłosił o. Ludwik.

Po obiedzie i przerwie spotykamy się w Sali na Rozważaniu Chiary Lubich „O Jedności”.

Prowadzący MARIAPOLI w Krzydlinie, to Małgosia i Waldek z Lubina [Brawo! Piękne prowadzenie] Teraz Oni również sami dzielą się świadectwem życia, na scenę zaproszone zostają kolejne osoby, są to Gosia i Janusz [ale wychodzi tylko Gosia, a Janusz wspiera żonę duchowo]. Warto słuchać i uczyć się z tych doświadczeń.

Cd. programu popołudniowego

Ruch Focolari dziś. Doświadczenie życia we Wspólnocie Focolare. Fokolariny z Poznania: Irenka, Iza, Ania, Kasia oraz Gosia podzieliły się tym, czym żyją na co dzień, z jakimi problemami  się spotykają i jak żyjąc miłością wzajemną w Duchowości Jedności, starają się je rozwiązywać.
Następnie Fokolarini z Katowic; Adam, Tanino [Włochy], Javier [Argentyna] podarowali  swoje doświadczenie życia wspólnotowego. Javier opowiedział  w jaki sposób udało mu się otrzymać pracę w Polsce. Punktem odniesienia we wszystkich sprawach jest obecność Jezusa pomiędzy nimi…
Godz. 16.30-16.45

Dominik i Sebastian uzyskują połączenie na Skype z Mini Mariapoli Fiore w Trzciance. Wzajemnie pozdrawiamy się i cieszymy obecnością.

Mariapolici ludźmi „do tańca i do różańca”. Tak było już na Mariapoli w lipcu 2016r. w Zembrzycach. Taniec, jako integracja. Ach, jak pięknie wtedy tańczyliśmy poloneza, makarenę, czy taniec belgijski! [ja np. dopiero po raz pierwszy w życiu zatańczyłam taniec belgijski i udało się!]

Mistrzynią w nauce i sposobie prowadzenia zajęć tanecznych jest Agnieszka z Krakowa.

A wieczorem w sobotę czekał nas jeszcze wesoły wieczór. Były gry, zabawy.

NIEDZIELA

Krzydlina2Jest jeszcze wiele do napisania i o wielu osobach koniecznie trzeba wspomnieć. „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, do takich bowiem należy Królestwo Niebieskie”. Dzieci, kochane dzieci były na szczęście na tym Mini Mariapoli [i na poprzednich również]. Ach, ile one wnoszą radości i nadziei! Miały swoje osobne zajęcia, w których chętnie brały udział. Były to zajęcia z rysunku, enkaustyki oraz zajęcia muzyczne. Usłyszeliśmy piękną piosenkę w ich wykonaniu, do której stworzyły sobie akompaniament z różnych instrumentów.

Istotnym punktem programu Mariapoli są świadectwa życia. Mogliśmy jeszcze usłyszeć doświadczenie ;

1.Grażyny i Czesława

2.Gabrysi i Zbigniewa

3.Krystyny Kajdan

Wszystkie one były piękne i głębokie.

Podsumowanie MiniMariapoli, czyli Godzina świadectw, tzw. komunia duszy, refleksje, wrażenia, czym było dla mnie to Mariapoli, co Jezus  uczynił w mojej duszy.

Z uwagą i w wielkiej ciszy i skupieniu wysłuchaliśmy wielu świadectw. Były też podziękowania dla organizatorów i dzielenie się  ogromem skarbów duchowych i nadzieją na budowanie życia opartego na Ewangelii.

Obiad, pożegnanie, odjazd

Zachwyceni pięknem przyrody Krzydliny i okolic powracamy do swoich domów umocnieni Mocą Jezusa pośrodku, z nadzieją na kolejne Mariapoli, choćby „Mini”.

Sprawozdanie pisała Roma Lemańska z Wrocławia

Pozostałe zdjęcia z Mariapoli.

Regulamin(500)