Razem wzrastać w relacjach wychowania

 
W dniach 2-6 marca w Castelgandolfo, w Centrum Konferencyjnym Ruchu Focolari, odbędzie się kurs formacyjny zatytułowany "Razem wzrastać w relacjach wychowania". W programie oprócz wykładów i dyskusji warsztaty.

Wychowawca i wychowanie: dzisiejszy obraz, to główny temat obrad pierwszego dnia, w którym eksperci z Włoch, Brazylii, Słowenii będą się zastanawiali nad podmiotem wychowania we współczesnym świecie, aspektami ontologicznymi, psychologicznymi i społecznymi procesu wychowania. Będą rozmawiać o potrzebie Wychowawców – autentycznych świadków procesu wychowania i wyzwaniach dla wychowania w postaci uzależnień, cierpienia.

W kolejnym dniu eksperci z Włoch, Argentyny, Francji i Boliwii będą analizować wzajemność w procesie wychowania. Zajmą się także tożsamością seksualną w okresie dorastania i potrzebą towarzyszenia młodym ludziom w tym szczególnym etapie ich życia. Będą rozmawiać o zagrożeniach i korzyściach dla rozwoju, płynących z masmediów i nowych technologii, a także przedstawią znaczenie emocji w procesie wychowania.

Hasłem kolejnego dnia będzie Świat szkołą życia dla wszystkich. Tematyka wystąpień ekspertów z Francji, Włoch będzie dotyczyła wykluczenia, wychowania dla pokoju, a także roli parafii w wychowaniu młodych pokoleń.

Kolejny dzień będzie poświęcony wychowaniu do wartości, jak dać duszę wychowaniu. Goście z Włoch, Afryki będą się zastanawiać jak proces edukacji może wpływać na pogłębianie relacji z Bogiem, jakie znaczenie ma zabawa w całym procesie wychowania i wreszcie jak wychowywać do świadomego obywatelstwa globalnego.

Ostatni dzień obrad będzie poświęcony podsumowaniu i sformułowaniu wniosków z dyskusji, które wskażą nowe perspektywy dla wychowania.

Szczegółowy program

Regulamin(500)