Ekonomia Franciszka: rozpoczynają się zapisy dla młodych ekonomistów w wieku do 35 lat

 
Wydarzenie odbędzie się w dniach 26–28 marca 2020 roku, w Asyżu. Wezmą w nim udział wybitni ekonomiści, naukowcy, przedsiębiorcy m.in.: Muhammad Yunus, Amartya Sen, Bruno Frey, Meloto, Carlo Petrini, Kate Raworth, Jeffrey Sachs, Vandana Shiva, Stefano Zamagni.

Od 26 do 28 marca Asyż będzie gospodarzem spotkania Ekonomia Franciszka; młodzież, pakt, przyszłość. Rozpoczynają się zapisy. Zgodnie z życzeniem Papieża Franciszka, zaproszenie jest skierowane do młodych ekonomistów, przedsiębiorców, studentów, naukowców, w wieku do 35 lat. Do 30 września można przedstawić swoją kandydaturę za pośrednictwem strony internetowej www.francescoeconomy.org.

Wydarzenie Ekonomia Franciszka będzie miało formę warsztatów, elementów artystycznych, posiedzeń plenarnych, z udziałem najwybitniejszych ekonomistów, ekspertów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, przedsiębiorców z całego świata, angażujących się w inną ekonomię, którzy będą pracować razem z młodymi ludźmi. Swój udział potwierdzili laureaci nagrody Nobla Muhammada Yunuse i Amarthya Sen oraz inne wybitne osobistości jak: Bruno Frey, Tony Meloto, Carlo Petrini, Kate Raworth, Jeffrey Sachs, Vandana Shiva i Stefano Zamagni.

Nie będzie to tradycyjna konferencja, ale doświadczenie, w którym krzyżują się teoria i praktyka, aby tworzyć nowe pomysły i nawiązać współpracę. Program, w którym przewidziano czas na refleksję i ciszę, na opowieści i spotkania, na sztukę i duchowość, tak aby pobudzić myślenie i działania ekonomiczne młodych ludzi.

Spotkanie jest dla młodych do 35 lat. Naukowców w dziedzinie ekonomii: studentów studiów magisterskich, doktorantów, młodych naukowców i badaczy; przedstawicieli biznesu: przedsiębiorców i menedżerów. Mogą też uczestniczyć osoby, które działają dla wspólnego dobra i na rzecz bardziej sprawiedliwej i zrównoważonej ekonomii.

Propozycja to zawarcie paktu z młodymi ludźmi, bez względu na wyznanie, narodowość, aby zmienić obecną ekonomię i nadać duszę tej przyszłej, by była bardziej sprawiedliwa i zrównoważona, z udziałem tych, którzy dzisiaj są wykluczeni.

Spośród wszystkich kandydatów zostanie wybranych 500 osób do udziału w pre-konferencji, zaplanowanej na 24 i 25 marca: będzie to okazja do wspólnej pracy i pójścia w głąb, co będzie kontynuowane wraz ze wszystkimi innymi uczestnikami, w dniach imprezy 26-27-28 marca.

(żródło: inf. prasowa, za www.focolare.org; Wer. pol. Ewa Mąka)

Regulamin(500)