Proces beatyfikacyjny Chiary Lubich – zakończenie etapu diecezjalnego!

 
10 listopada we Frascati (Włochy) zakończy się etap diecezjalny procesu beatyfikacyjnego założycielki Ruchu Focolari. Będzie on kontynuowany w Watykanie w Kongregacji do Spraw Świętych.

W niedzielę 10 listopada o godz. 16.30 w katedrze św. Piotra we Frascati, odbędzie się ostatnia sesja etapu diecezjalnego procesu Chiary Lubich, pod przewodnictwem biskupa Frascati Raffaello Martinellego.

Po prawie pięciu latach badania życia, cnót, opinii o świętości Chiary Lubich, nastąpi ostateczne zamknięcie tego etapu, a wszystkie dokumenty zostaną zapieczętowane i przesłane do Watykanu, do Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych, gdzie proces będzie kontynuowany.

Proces rozpoczął się 7 grudnia 2013 r. –pięć lat po śmierci Chiary Lubich – przedstawieniem biskupowi Frascati oficjalnego wniosku skierowanego przez Ruch Focolari. W dniu 27 stycznia 2015 r. bp Martinelli, odpowiadając na tę prośbę, uroczyście otworzył proces.
Z tej okazji Papież Franciszek skierował przesłanie, w którym przypomniał świetlisty przykład życia założycielki Ruchu Focolari tym, którzy „zachowują jej cenne dziedzictwo duchowe”. Wzywał także, by „lud Boży mógł poznać życie i dzieła tej, która przyjmując zaproszenie Pana, zapaliła w Kościele nowe światło na drodze ku jedności”.

Biuro Prasowe Ruchu Focolari

 

Regulamin(500)