Ekonomia Franciszka – spotkanie i warsztaty

 

W obliczu kryzysu ekonomicznego i ekologicznego papież Franciszek wezwał młodych przedsiębiorców i ekonomistów z całego świata do budowania nowej ekonomii.

Na zaproszenie papieża odpowiedziało już ponad 2 tys. młodych liderów nowej ekonomii i społeczeństwa obywatelskiego z 45 krajów świata i najważniejsi współcześni ekonomiści.

W ten sposób powstała Ekonomia Franciszka – międzynarodowa sieć wydarzeń. Jej celem jest tworzenie twórczych i przydatnych rozwiązań w duchu ekonomii, która:

– opowiada się̨ po stronie życia, a nie zabijania; – łączy, a nie wyklucza; – chroni stworzenie, a nie niszczy.

Pierwsze w Polsce wydarzenie będące częścią programu Ekonomii Franciszka odbędzie się w Warszawie, w niedzielę 17 listopada, o godz. 18.00 pod tytułem „EKONOMIA FRANCISZKA: ODPOWIEDŹ NA KRYZYS KLIMATYCZNY?” w gmachu Szkoły Głównej Handlowej (Al. Niepodległości 162, budynek C, róg Madalińskiego i Niepodległości, blisko Metra Pole Mokotowskie).

Goście specjalni:

– Siostra Profesor Alessandra Smerilli – siostra zakonna i profesor ekonomii politycznej. Pierwsza kobieta powołana do Papieskiej Komisji Państwa Watykańskiego, która pełni w imieniu papieża władzę ustawodawczą

– prof. Marek Rymsza, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, członek redakcji “Więzi”, redaktor naczelny magazynu “Trzeci sektor”

– Prof. Luigino Bruni – doradca ekonomiczny Benedykta XVI, dyrektor naukowy programu Ekonomia Franciszka.

Moderacja: Rafał Woś, publicysta ekonomiczny związany m.in. z „Tygodnikiem Powszechnym”.

Rejestracja (liczba miejsc ograniczona)

Wydarzenie poprzedzą warsztaty organizowane przez Ruch Focolari i ruch przedsiębiorców Ekonomii Komunii z udziałem prof. Luigino Bruniego na temat nowej ekonomii.

Budynek Szkoły Głównej Handlowej (SGH) – 14:30-17:30.

Rejestracja na warsztaty

16 listopada w Krakowie odbędzie się spotkanie z profesorem Luigino Bruniim . Miejsce – Domus Mater Księży Sercanów przy ul. Saskiej 2 C (Kraków Płaszów)- 17.30 – 20.00.

Rejestracja na spotkanie w Krakowie

Finał międzynarodowego programu The Economy of Francesco odbędzie się w Asyżu 26–28 marca 2020 roku. W spotkaniu wezmą udział młodzi przedsiębiorcy, działacze społeczni i ekonomiści z całego świata, m.in. Jeffrey Sachs, Kate Raworth, Muhamad Yunus, Stefano Zamagni i Amartya Sen.

Regulamin(500)