Obchody 100. rocznicy urodzin Chiary Lubich we wspólnocie rzeszowskiej

 
Dnia 2 lutego 2020r. w Domu Diecezjalnym TABOR w Rzeszowie wspólnota Ruchu Focolari przeżywała niezwykłe wydarzenie - 100 lecie urodzin Chiary Lubich.

Najpierw były wielkie przygotowania: zaproszenie gości, informacja na monitorze w holu Taboru, plakaty.

Obchody rozpoczęła uroczysta Mszą św. o godz. 10.00, którą odprawiło 5 kapłanów, a homilię wygłosił ks. Krystian Winiarski. Po Eucharystii głos zabrał dyrektor D.D. Tabor ks. Daniel Drozd. Później była wspólna kawa i domowe ciasto w nowo otwartej auli im. Ks. Marcina Szopińskiego, byłego asystenta kościelnego Focolari. Obecni byli także przedstawiciele innych ruchów i stowarzyszeń katolickich.

Na spotkaniu zaprezentowaliśmy collegamento z grudnia 2019, które przybliżyło nam Trydent, miasto urodzin Chiary Lubich oraz żywą pamięć o Niej. Zobaczyliśmy też film „Dziękujemy Ci Ojcze”, w którym mogliśmy poznać wielką życzliwość i otwartość Ojca Świętego Jan Pawła II do Ruchu Focolari. Osoby z naszej wspólnoty rzeszowskiej podzieliły się bardzo bogatymi świadectwami na temat: Co zawdzięczamy Chiarze Lubich?, Moje refleksje po spotkaniu z Chiarą, Jak żyjemy Słowami  Życia?. Mogliśmy też wysłuchać i bliżej poznać gości z Katowic. Było nas wyjątkowo dużo, ponad 60 osób. Panowała miła i radosna atmosfera. Spotkanie zakończyło się wspólnym obiadem, podczas którego mogliśmy  kontynuować rozmowy i dzielić się  wrażeniami ze spotkania. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za Chiarę Lubich, Jej charyzmat i fokolarinów, którzy dają nam przykład jak żyć Ewangelią. To wyjątkowe spotkanie pokazało nam jak potrafimy we wspólnocie budować jedność, poprzez włączanie się w przygotowanie tej uroczystości.

Regulamin(500)