Aby być ludem paschalnym

 
Na tegoroczne Triduum Paschalne przypominamy myśl Chiary Lubich z 24 marca 1994 roku.

Zbliża się Wielkanoc, największe święto roku, a wraz z nią Wielki Tydzień, wypełniony najcenniejszymi tajemnicami z życia Jezusa. Wspominamy je zwłaszcza w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Niedzielę Zmartwychwstania i stanowią one dla nas jednocześnie główne aspekty naszej duchowości. (…)

Czym więc mamy żyć w perspektywie zbliżającego się Wielkiego Tygodnia i podczas owych błogosławionych dni? Myślę, że jeśli żyjemy Paschą, co oznacza „przejście”, a więc jeśli pozwalamy Zmartwychwstałemu żyć w nas, w najlepszy sposób przeżywamy te wszystkie tajemnice. Aby zajaśniał w nas Zmartwychwstały, powinniśmy rzeczywiście kochać Jezusa opuszczonego i być zawsze, jak mówimy, „poza Jego raną” – tam, gdzie króluje miłość. To skłania nas, by żyć nowym przykazania Jezusa, by przyjmować Eucharystię (…). To miłość prowadzi nas do życia jednością z Bogiem i z braćmi. To dzięki miłości stajemy się niejako drugą Maryją. (…)

Jeśli wszyscy razem będziemy żyli w taki sposób, staniemy się rzeczywiście owym „ludem paschalnym”, który ktoś dostrzegł w naszym Ruchu.

Chiara Lubich

Regulamin(500)