Spotkanie, które zmienia wszystko

 
W dniach od 15 do17 grudnia 2023 roku młodzi w wieku 18-35 lat spotkali się w Krakowie na rekolekcjach adwentowych z Zacheuszem pt. „Spotkanie, które zmienia wszystko”.

Bohaterem wspólnie spędzonych dni był przywołany Zacheusz, bardzo bogaty zwierzchnik celników, który koniecznie chciał zobaczyć Jezusa, ale „nie mógł z powodu tłumu, gdyż był niskiego wzrostu” (Łk 19, 3). Zacheusz wpadł na niecodzienny pomysł i wszedł na sykomorę, aby móc ujrzeć Jezusa. To spotkanie rzeczywiście zmieniło wszystko.

Na początku nasz rekolekcjonista, o. Sławomir Badyna OSB z Biskupowa, zachęcił nas do przyjęcia postawy: „coś na pewno się wydarzy”.

Rekolekcje miały formę interaktywnych warsztatów opartych na metodzie bibliodramy przeplatanych krótkimi „perełkami” duchowymi (np. dotyczącymi integralnego rozwoju człowieka, rozeznawania czy metod modlitwy Słowem Bożym), dzieleniem się wrażeniami po usłyszanych treściach oraz pytaniami z naszej strony do ojca rekolekcjonisty. Każdy z nas współtworzył to spotkanie.

Jedna z uczestniczek rekolekcji z Krakowa dzięki spotkaniu miała odwagę porozmawiać ze spotkaną osobą w kryzysie bezdomności. Była to bardzo głęboka rozmowa dotycząca m.in. życia według Przykazań Bożych.

Wdzięczni za ten czas, przede wszystkim za gościnność Centro Unita oraz za dar obecności o. Sławka Badyny OSB, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych dni.

A.S.

Regulamin(500)