„Kostka dla Ziemi” – działaj dla klimatu już dziś!

 
Chcesz coś zrobić dla  Ziemi, zastanawiasz się nad jej przyszłością, masz ciekawe pomysły związane z ekologią i nie wiesz od czego zacząć? "Kostka dla Ziemi" pomoże działać.

Zapoznaj się z Kostką dla Ziemi, która jest wykorzystywana przez wielu Twoich rówieśników na całym świecie. Kostka dla Ziemi to narzędzie motywujące do utrzymania zdrowia planety i jej zrównoważonego rozwoju. Celem jest promowanie zmiany zachowań osobistych i społecznych, które są odpowiedzią na potrzeby środowiska i służą dobru człowieka. Idea opiera się na stylu życia zgodnym z projektem EcoOne Project (www.ecoone.org), międzynarodowej inicjatywy ekologicznej/ kulturowej, działającej w ponad 180 krajach.

To proste! Zrób kostkę z gotowego szablonu, rzuć nią każdego dnia lub raz w tygodniu, sam albo z przyjaciółmi, w szkole z uczniami. Przeczytaj co wypadło i zapoznaj się z informacjami dotyczącymi tej strony kostki. Zastanów się co możesz zrobić? Skorzystać z propozycji z opisu kostki, lub wymyśl swoje działania. Dokumentuj to, co robisz filmem, zdjęciami, rysunkami, czy relacją pisemną. Podziel się swoimi działaniami w mediach społecznościowych.

Wyślij opis swoich działań na stronę Kostki. Najciekawsze działania są publikowane. Masz szansę pokazać całemu światu, co robisz dla naszej planety. Spróbuj, warto zmieniać Świat!

Materiały do wydruku:

Informacje o projekcie

Kostka do złożenia

ODKRYJ niesamowite rzeczy

TERAZ jest czas

Tylko to, co KONIECZNE

UŚMIECHAJ się

Wszyscy jesteśmy POŁĄCZENI

Wszystko jest DAREM

Kostka dla dzieci (ang.)

 

 

Regulamin(500)