Ivan Bregant rođen je 1938. godine u Celju (Slovenija). Njegova porodica se još pre Drugoga svetskog rata iz Slovenije preselila u italijanski grad Gorica. Kao student arhitekture u Torinu, Ivan je provodio vreme sa politički levo orijentisanim mladim ljudima. Učestvujući u njihovim diskusijama malo po malo je izgubio veru.
Nakon jednog susreta Pokreta fokolara – Marijapolija u Meranu, u severnoj Italiji, 1964. otkriva snagu i vitalnost Isusove poruke, a nešto kasnije oseća Isusov poziv: Dođi i sledi me. Nedugo nakon toga Kjara Lubik šalje ga sa još dvojicom fokolarina u tadašnju Jugoslaviju, kako bi pratio nastanak i razvoj Pokreta fokolara koji u uslovima komunističkog režima tamo već je počeo da se razvija. Na odlasku daje mu rečenicu iz Jevanđelja: „Ne boj se malo stado! jer bi volja vašega oca da vam da carstvo“ (Lk 12, 32) Ta rečenica ga je kasnije pratila i ulivala mu hrabrost u teškim trenucima, posebno kad ga je pratila i ispitivala tajna policija.
Da bi dobio dozvolu za ulazak u Jugoslaviju, prethodno se upisao na fakultet arhitekture u Ljubljani. Dok su fićom prolazili glavnom ljubljanskom ulicom, s obe strane autoputa mnoštvo dece pozdravljalo ih je mašući zastavicama. Kasnije su saznali da se toga dana 29. novembra (1966.) svečano slavio Dan Republike.
Nastanili su se u Ljubljani i sve do 1994. Ivan je ostao tamo, odlazeći često na duga putovanja po svim zemljama bivše Jugoslavije i šire. Kroz sve te godine sa Rafaelom Bronzino pratio je i koordinirao život Pokreta fokolara. Ohrabrivao je i krepio članove svojim snažnim duhovnim iskustvima, širio nadu ne štedeći se nikada. Udaljenosti nisu bile prepreka za susret sa bratom u sumnji ili u boli.
Godine 1994. Centar Pokreta fokolara za jugoistočnu Europu seli se u Križevce, pa tako i Ivan od tada živi u Hrvatskoj.
Po profesiji arhitekta, Ivan Bregant projektirao je niz crkava, među ostalima crkve u blizini Slavonskog Broda, u Ljubljajni (Moste), u Ankaranu, Portorožu, Semedeli, Letnici (Kosovo) i u Rešici (Rumunija).
Intervju sa Ivanom objavljeno 2007. godine u “Novom Svijetu”