We hernemen de tekst van Geert Lesage, op Kerknet, op 3 maart:
Van zondag 6 maart tot 1 mei 2022 loopt in de Brusselse kathedraal ‘God Barmhartigheid’, een tentoonstelling met werken van Michel Pochet, focolarino en schilder.
Ars in Cathedrali presenteert in de Sint-Michiels- en Sint-Goedelekathedraal van Brussel de cyclus God Barmhartigheid van de Franse schilder Michel Pochet. Zijn grote doeken zijn daar tot zondag 1 mei te zien: gezichten, symbolen, personages uit de Bijbel en het Evangelie spreken over Gods barmhartigheid. Pochet (°1940) vernieuwt de beeldtaal van de spirituele kunst. Zijn werken zijn buiten lijst gemaakt, geschilderd op ruw linnen doeken, oude tafel- of beddenlakens: arte povera.
Gods Barmhartigheid is oneindige en onvoorwaardelijke liefde, zegt Pochet. Joden, christenen en moslims geloven in Gods barmhartigheid. In 2015 voelde ik de behoefte om een beeld te scheppen dat iedereen aanspreekt.
Geconfronteerd met de tragedies van de 20ste en 21ste eeuw, is het antwoord van Michel Pochet picturaal: op 25 februari 2022, de dag van de invasie van Oekraïne, schreef hij ‘KIEV’ onder dit wenende gelaat, dat de emotie en het medeleven van God oproept.
Terreur
Op sociale netwerken heeft Michel Pochet altijd onmiddellijk als kunstschilder gereageerd op terroristische aanslagen. Sinds 2015 heeft hij veel van zijn schilderwerken verduidelijkt met de woorden: God huilt met ons in … Parijs, in Brussel, Nice, Berlijn (2016), Québec, Kabul, Manchester, Caracas, Sint-Petersburg, Stockholm, Teheran en Londen (2017).”
Tatiana Falsini, Italiaans kunstcritica, heeft zijn schilderijen vanuit een artistiek oogpunt geanalyseerd en becommentarieerd. Zij zal over dit complexe maar lumineuze werk dat uitdaagt, bevraagt en in
vraag stelt een lezing houden bij de sluiting van de tentoonstelling in Brussel op zondag 1 mei.
Lees meer over leven en werk van Michel Pochet: https://www.kerknet.be/sites/default/files/20220303%20Expo%20-%20Meer%20info%20leven%20en%20werk.pdf